Autor: | Zdjęcie: Marek Jedynak

Lublin: Pszczółki z pełną kontrolą we własnej hali. Gorzowianki w pokonanym polu - Zdjęcie główne

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 81:64 | foto Marek Jedynak

Sport Mecz w Lublinie był okrzyknięty najlepszym spotkaniem 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Pszczółka w niedzielę zmierzyła się z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i wygrała zapewniając sobie awans na trzecią pozycję w aktualnych rozgrywkach sezonu 2021/2022.

Na początku pierwszej kwarty Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z przytupem weszły do gry i rzuciły swoim rywalkom trzydzieści punktów. Początkowe minuty niedzielnego starcia należały zdecydowanie do podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Gospodynie zdominowały gorzowianki pod koszem, a także w rzutach dystansowych za trzy punkty. Pod koniec pierwszych dziesięciu minut koszykarki Enei odrbiły sporą część strat i zbliżyły się do Pszczółki na sześć oczek. W trudnej sytuacji uważne w obronie pozostawały Pszczółki, które nie dały doprowadzić do remisu przyjezdnym.

W drugiej kwarcie gospodynie podrażnione pogonią ze strony Enei Gorzów Wielkopolski, czując pewne zagrożenie, ruszyły do ataku i zbudowały sobie solidną piętnastopunktową przewagę. Skuteczna gra defensywy z Lublina pod własną tablicą w końcowych minutach pierwszej połowy, nie pozwoliła rywalkom na osiągnięcie kontaktu w tym spotkaniu. Po pierwszej połowie rywalizacji na tablicy widniał wynik 45:39.  W tym fragmencie zawodów, lublinianki zanotowały słabszy moment, a dyspozycja przyjezdnych poszła mocno w górę i była to dla nich szansa.

W trzeciej kwarcie przebudziły się jednak Pszczółki i po raz kolejny dobrze zaprezentowały się w ofensywie. Rywalki z Gorzowa Wielkopolskiego notowały w tym czasie wiele strat. Lublinianki wykorzystywały tę słabość drużyny z Gorzowa Wlkp. w kontratakach.

Przed czwartą kwartą było już 66:50. W ostatniej części zielono - białe kontrolowały już wydarzenia na boisku i z chłodną głową wykorzystywały kolejne akcje z play-book'a, mając przy tym osiemnastopunktową przewagę.
Ta z biegiem czasu topniała ze względu na trzypunktowe trafienia rywalek w ostatnich pięciu minutach. Ogrom zaliczki wypracowany w całym meczu zapewnił wysoką wygraną Pszczółkom 81:64. Akademiczki wywalczyły sobie tym samym pierwszą trójkę w ligowej tabeli.

Pszczółka Polska Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 81:64 (30:24, 15:15, 21:11, 15:14)

Pszczółka: Smalls 16, Stanaćev 15, Mack 14, Fassina 13, Jakubcova 11, Kośla 5, Kurach 4, Niedźwiedzka 3, Kuczyńska, Duchnowska, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk.

PSI: Hurt 13, Jones 12, Hristova 12, Keller 11, Tikhonenko 9, Owczarzak 7, Dźwigalska, Matkowska. Trener: Dariusz Maciejewski.

Sędziowali: A. Wierzman, K. Kamińska, B. Podkowińska