Lubelscy Terytorialsi wygrali zawody pływackie Wojsk Obrony Terytorialnej

Sport W miniony weekend w Zegrzu (woj. mazowieckie) odbyły się mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła 2 Lubelska Brygada OT, drugie 3 Podkarpacka Brygada OT, a trzecie 1 Podlaska Brygada OT.

Zawody zorganizowano po raz trzeci. Wzięło w nich udział 15 drużyn w których skład wchodzili reprezentanci brygad obrony terytorialnej, centrów szkoleniowych oraz dowództwa WOT. Łącznie uczestniczyło 210 zawodników i zawodniczek - żołnierze zawodowi oraz żołnierze Obrony Terytorialnej.

- Zawody pozwoliły na wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach Terytorialsów, a tym samym stworzenie drużyny, która będzie reprezentowała Wojska Obrony Terytorialnej w mistrzostwach pływackich organizowanych przez Wojsko Polskie - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pierwsze miejsce i puchar Dowódcy WOT wywalczyła dwunastoosobowa drużyna pływaków 2 LBOT pod kierownictwem st. chor. sztab. Mirosława Tarnowskiego. Srebro w klasyfikacji mężczyzn na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz brąz na dystansie 100 metrów stylem motylkowym wygrał kpt. Michał Lachowicz. Z kolei brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zdobyła szer. Karolina Salamon.

- Bardzo dobrze w sztafetach zaprezentowały się również panie, zdobywając srebrny medal na dystansie 4x50 stylem dowolnym. Medal brązowy zdobyła także sztafeta męska - dodaje kpt. Stanula.

To nie pierwszy sukces sportowy lubelskich Terytorialsów w tym roku. W lutym zajęli pierwsze miejsce na Mistrzostwach WOT w koszykówce, w lipcu zostali mistrzami WOT w halowej piłce nożnej, a w zeszłym miesiącu w biegach na orientację.