Lider zmierza w kierunku PlusLigi. LUK Politechnika wygrała w Krakowie

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Lider zmierza w kierunku PlusLigi. LUK Politechnika wygrała w Krakowie - Zdjęcie główne

Lublinianie wygrali po raz 20. w tym sezonie | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza lepsi od AZS-u AGH Kraków. LUK Politechnika wygrała w stolicy Małopolski 3:0.

Lublinianie byli faworytem środowego meczu w Krakowie i z tej roli wywiązali się znakomicie. Siatkarze LUK Politechniki w pierwszym secie dali ugrać rywalom zaledwie 16 punktów. Budowanie przewagi gości zaczęło się od skutecznego bloku Grzegorza Pająka, gdy zrobiło się 12:9 dla ekipy z Lublina. Potem przyjezdni szybko zbudowali siedmiopunktowe prowadzenie i spokojnie dokończyli premierową partię. Kropkę nad "i" skutecznym atakiem postawił Szymon Romać.

Jeszcze szybciej bezpieczne prowadzenie LUK Politechnika zbudowała w drugiej odsłonie, choćby przy rezultacie 6:2 na korzyść lubelskich akademików. Kilka akcji później krakowianie zbliżyli się do rywali na dystans jednego punktu, ale drużyna trenera Dariusza Daszkiewicza prędko odskoczyła po atakach Konrada Stajera, Pawła Rusina czy Davida Mehicia. Lider TAURON 1. Ligi wygrał drugiego seta do 17.

Pułapu 20. oczek gospodarzom nie udało się osiągnąć też w trzecim secie, bo zespół z Lublina nie stracił koncentracji ani na moment. Znowu Pająk i spółka zbudowali spore prowadzenie, a potem spokojnie kontrolowali to, co dzieje się na boisku. LUK Politechnika wygrała trzecią partię 25:19 i cały mecz 3:0.

Dla lidera TAURON 1. Ligi było to 20. zwycięstwo w tym sezonie. LUK Politechnika ma na koncie 62 punkty po 24. meczach i cztery oczka przewagi nad drugim w zestawieniu BBTS Bielsko-Biała, który jednak ma rozegrane o jedno spotkanie mniej. Kolejnym rywalem lublinian będzie Exact Systems Norwid Częstochowa. Mecz zaplanowano na sobotę, 6 marca, na godz. 15.

AZS AGH Kraków - LUK Politechnika 0:3 (16:25, 17:25, 19:25)
AZS AGH: Śnieżek 10, Dębski 8, Jóźwik 6, Piwowarczyk 2, Borkowski 2, Michalak 2, Macyra 2, Kraut 1, Fenoszyn 1, Janusz 1, Grzymała, Stąsiek, Czyrek, Buczek.
LUK Politechnika: Rusin 15, Stajer 10, Ziobrowski 9, Sterna 8, Pająk 5, Mehić 5, Romać 1, Wachnik 1, Majstorović, Seliga, Durski, Cabaj.
Sędziowali: Benedykt Cieślik i Grzegorz Skowroński.