Konkurs ofert na organizację turniejów i zawodów sportowych w Lublinie

Projekt będzie realizowany od 7 września do końca tego roku | foto Andrzej Rembowski/Pixabay

sport Urząd Miasta Lublin ogłosił konkurs ofert na organizację turniejów klas profilowanych lub zapewnienie uczniom klas profilowanych udziału w zawodach sportowych.

Joanna Niećko

Opublikowano: 8 sierpnia 2020 15:58 | Aktualizacja: 8 sierpnia 2020 09:26

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury fizycznej, ale też poprawienie dostępności do sportu i umożliwienie warunków do jego uprawnia przez członków klubów i stowarzyszeń. Poza tym zdaniem władz miasta dzięki temu dzieci i młodzież aktywnie spędzą wolny czas.

 

W ramach projektu mają być organizowane turnieje sportowe lub ma być możliwość zapewnienia uczniom udziału w zawodach. Oprócz tego zwycięzca konkursu musi zapewnić sprzęt oraz teren albo obiekty sportowe, żeby zorganizować zawody.  

 

CZYTAJ TAKŻE: Większa oferta ulg lubelskiego programu "Rodzina Trzy Plus"

 

Termin składania ofert mija 28 sierpnia. Projekt będzie realizowany od 7 września do końca tego roku. Na realizację przeznaczono 55 tys. zł. Do konkursu mogą przystąpić m.in. organizację pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne, spółki z ograniczona odpowiedzialnością i kluby sportowe.

 

Jak dotąd w 2020 roku miasto Lublin przeznaczyło ponad 15 mln zł na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, przy czym z części tych pieniędzy realizowane są zadania w ramach budżetu obywatelskiego, czyli części miejskich pieniędzy i na co zostaną wydane, decydują mieszkańcy. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.