Gieroba i Urbańska najlepsze pod siatką

Gieroba i Urbańska najlepsze pod siatką - Zdjęcie główne

Sport W rywalizacji kobiet podczas II Amatorskiego Turnieju Siatkówki Plażowej najlepszy okazał się duet Natalia Gieroba/Zuzanna Urbańska. Dla pierwszej z wymienionych był to drugi triumf w tegorocznej edycji cyklu.

Dwa tygodnie temu także stanęła na najwyższym stopniu podium, ale jej partnerką była wtedy Agnieszka Gołofit. Tym razem drużyny zmieniły nieco konfigurację. Gołofit wystąpiła z Pauliną Kwapisiewicz, a duet z Gierobą stworzyła koleżanka z drugoligowej drużyny AZS UMCS Lublin ‒ Zuzanna Urbańska.

Drabinka ułożyła się tak, że wspomniane dwie pary trafiły na siebie już na samym początku zmagań. Tu rywalizacja toczyła się jeszcze do jednego wygranego seta (do 21 punktów). Dopiero od półfinałów drużyny grały do dwóch zwycięskich partii (każda do 15). Gieroba/Urbańska okazały się lepsze od Gołofit/Kwapisiewicz, wygrywając 21-15. W kolejnej rundzie faworytki również pewnie pokonały parę Katarzyna Filip/Anna Wielocka (21-15). Następny mecz już był starciem półfinałowym, gdzie rywalkami był team Zawierucha/Hanejko. Ten pojedynek także zdecydowanie lepiej ułożył się dla Gieroby i Urbańskiej, które nie tracąc seta (2-0; 15-8, 15-13) awansowały do finału. W nim ich rywalkami były także siatkarki AZS UMCS Lublin ‒ Katarzyna Bogdańska oraz Julia Chadała. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bo one także dotarły do decydującej meczu, nie przegrywając choćby jednej partii. Finał jednak zdecydowanie należał do Gieroby i Urbańskiej, które zwycięstwo zapewniły sobie w dwóch setach (15-10, 15-6).

Poziom był wysoki, bo na takie turnieje zgłaszają się dziewczyny, które mają już doświadczenie w siatkówce plażowej. Dzisiaj grało się bardzo dobrze, ale jednak pogoda była wymagająca; słońce grzało mocno, a piach parzył w stopy. Niemniej uważam, że trzeba patrzeć pozytywnie i taka pogoda jest o wiele lepsza niż granie np. w deszczu. Za dwa tygodnie także postaram się zagrać, ale jeszcze nie wiem z kim w parze ‒ mówi Zuzanna Urbańska.

W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się pary: Zawierucha/Hanejko i Bochyńska/Dębowczyk. 2-0 (15-10, 15-8) wygrała ta pierwsza, zapewniając sobie tym samym najniższy stopień podium.

Trzeci ‒ ostatni z zaplanowanych turniejów odbędzie się w weekend 22-23 sierpnia. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.