Francuzki za mocne. MKS Perła Lublin przegrał z Nantes

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/archiwum

Francuzki za mocne. MKS Perła Lublin przegrał z Nantes - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/archiwum

Sport Pierwsza porażka podopiecznych trenera Kima Rasmussena w EHF European League. Mistrzynie Polski przegrały w sobotę w Hali Globus 26:31 z francuskim Nantes Atlantique Handball.

W pierwszej kolejce fazy grupowej lublinianki zremisowały na wyjeździe z Kastamonu Beledyiesi, w drugiej serii spotkań pokonały u siebie rosyjski Handball Club Lada. W trzecim spotkaniu biało-zielone podjęły w Hali Globus francuski Nantes Atlantique Handball, który wcześniej przegrał z Rosjankami i pokonał Turczynki.

Gospodynie wyszły na prowadzenie 1:0 po bramce autorstwa Magdy Balsam, ale potem, zazwyczaj, inicjatywę miały Francuzki. W pewnym momencie było 11:5 dla przyjezdnych, ale dzięki skutecznej grze w końcówce pierwszej części Weronika Gawlik i spółka schodziły na przerwę przegrywając różnicą trzech bramek - 12:15.

Druga połowa zaczęła się od trzech trafień dla MKS-u Perła, również i tym razem jako pierwsza trafiła Balsam. Dzieki temu biało-zielone doprowadziły do remisu. Na prowadzenie wyszły kilka minut później, przy wyniku 18:17. Gra była niezwykle zacięta, aż do stanu 23:23. Wtedy ekipa z Francji rzuciła trzy bramki z rzędu, na co lublinianki nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć. Dzięki większej efektywności pod bramką rywalek to właśnie Nantes zdołało rozstrzygnąć zawody na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 31:26.

W następnym meczu Ligi Europejskiej, 7 lutego (niedziela), MKS Perła zagra na wyjeździe z Nantes. Już w najbliższy wtorek, 26 stycznia, lublinianki podejmą w Hali Globus Młyny Stoisław Koszalin w PGNiG Superlidze Kobiet. Start meczu o godz. 18.

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31 (12:15)
MKS Perła: Razum, Gawlik – Gęga 8, Balsam 6, Nocuń 3, Tatar 2, Rosiak 2, Królikowska 1, Anastacio 1, Malović 1, Gadzina 1, Szarawaga 1. Kary: 4 min. Trener: Kim Rasmussen.
Nantes: Płaczek, Fontaine-Carretero – De Paula 8, Ahanda 6, Grigel 6, Mitrović 4, Sylla 3, Hagman 2, Ayglon 1, Bellec 1, Dancette, Gassama. Kary: 4 min. Trener: Guillaume Saurina.
Sędziowali: Sherif Xhema, Besfort Jahja (Cypr).