Faworytki wykonały swoją robotę. MKS Perła wyraźnie lepszy od Eurobud JKS-u

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Faworytki wykonały swoją robotę. MKS Perła wyraźnie lepszy od Eurobud JKS-u - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Przekonujące zwycięstwo odniosły w czwartek piłkarki ręczne MKS-u Perła. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe Eurobud JKS Jarosław 33:22.

Faworytkami meczu rozgrywanego w ramach 15. serii PGNiG Superligi Kobiet były lublinianki. Oba poprzednie mecze pomiędzy tymi ekipami w obecnym sezonie na swoją korzyść rozstrzygnęły mistrzynie Polski.

Wynik w 4 minucie otworzyła Julia Pietras, ale biało-zielone odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób - trafieniami Djurdjiny Malović, Jaqueline Anastacio i Magdy Balsam. W kolejnych minutach gra była wyrównana, ale to przyjezdne przeważnie były na prowadzeniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 na korzyść MKS-u Perła.

Mecz po zmianie stron był jeszcze przez jakiś czas wyrównany, ale im bliżej było do końca, tym rosła przewaga lublinianek. Skuteczna była m.in. Joanna Gadzina, zdobywczyni czterech bramek. Ostatecznie biało-zielone wygrały różnicą aż jedenastu trafień. Najefektywniejsza pod bramką rywalek w przekroju całego meczu była Marta Gęga, która do siatki ekipy z Jarosławia rzuciła piłkę dziewięciokrotnie.

W najbliższy poniedziałek, 15 stycznia, mistrzynie Polski zagrają u siebie z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK w ramach fazy grupowej Ligi Europejskiej. Początek spotkania o godz. 17.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 22:33 (12:15)
Eurobud JKS: Szczurek – Zimny 7, Nestsiaruk 6, Kozimur 4, Pietras 3, Doniec 1, Matuszczyk 1, Parandji, Strózik, Mikosz. Kary: 8 min. Trener: Reidar Moistad.
MKS Perła: Gawlik 1, Razum – Gęga 9, Rosiak 5, Gadzina 4, Szarawaga 4, Nosek 3, Królikowska 3, Anastacio 2, Malović 1, Balsam 1, Więckowska, Tatar, Nocuń, Olek. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen.
Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki.
Czerwone kartki: Aleksandra Zimny.