Emocjonujący mecz i... porażka. LUK Politechnika wraca na tarczy z Bydgoszczy

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Emocjonujący mecz i... porażka. LUK Politechnika wraca na tarczy z Bydgoszczy - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Sport Trzecia porażka siatkarzy występującej w TAURON 1. Lidze LUK Politechniki. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka przegrali po tie-breaku w Bydgoszczy z BKS Visłą.

Podrażnieni porażką z Mickiewiczem Kluczbork w poprzednim ligowym występie, Grzegorz Pająk i spółka zagrali w środę na wyjeździe z BKS Visłą, trzecią drużyną w tabeli TAURON 1. Ligi.

Premierowe dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, którzy w pierwszych fazach tych odsłon wychodzili na prowadzenie, na którym byli już do końca wspomnianych partii, zachowując bezpieczną przewagę nad LUK Politechniką.

Dopiero w trzecim secie role się odwróciły. Od wyniku 11:11 lublinianie zdobyli trzy punkty z rzędu, by po kolejnych akcjach utrzymać podobną różnicę punktową. Pewniejsza gra w ataku dała gościom wygraną 25:20. Bardzo podobny przebieg do trzeciego miał set czwarty, w którym także po wyrównanym początku siatkarze z Lublina odskoczyli od rywali i ostatecznie wygrali, choć tym razem gospodarze sprawili im więcej problem.

O losach rywalizacji decydował więc tie-break. W tym bydgoszczanie rozbili ekipę trenera Macieja Kołodziejczyka. Miejscowi potrafili zdobyć nawet pięć punktów z rzędu. Przy wyniku 11:3 partia była już właściwie rozstrzygnięta. Ostatni set zakończył się wygraną 15:5 BKS Visły.

Środowa przegrana to dla LUK Politechniki trzecia porażka w tym sezonie TAURON 1. Ligi. Po 16. meczach lublinianie mają 40 punktów i są wiceliderem tabeli, tracąc do BBTS-u Bielsko-Biała sześć oczek. W najbliższym meczu, 16 stycznia (sobota), lubelscy akademicy podejmą we własnej hali ostatni w tabeli MCKiS Jaworzno. Początek gry o godz. 14.

BKS Visła Bydgoszcz - LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5)
Bydgoszcz: Karpinskii 23, Galabov 17, Marcyniak 12, Łaba 11, Gałązka 9, Masny 4, Kosiba 4, Bonisławski, Kaźmierczak. Trener: Marcin Ogonowski.
Lublin: Goss 14, Rusin 13, Stajer 12, Sobala 9, Mehić 9, Pająk 7, Wachnik 3, Majstorović, Seliga, Cabaj, Durski. Trener: Maciej Kołodziejczyk.
Sędziowali: Michał Gruszczyński i Bartłomiej Baniak.