Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Emocjonujące zakończenie roku. Motor Lublin prowadził już z Pogonią Siedlce 3:0, ale tylko... zremisował - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin/facebook.com

Sport W ostatnim ligowym meczu w tym roku lublinianie zremisowali na Arenie Lublin 3:3 z Pogonią Siedlce w 18. kolejki 2. Ligi. Piłkarze Motoru prowadzili już 3:0, ale dali sobie wyrwać punkty.

Mecz rozgrywany w sobotę, 12 grudnia, na Arenie Lublin był dla żółto-biało-niebieskich ostatnim starciem w 2020 roku. W ramach 18. kolejki na teren "Motorowców" przyjechała Pogoń Siedlce, mająca przed tym spotkaniem o jeden punkt mniej do gospodarzy.

Do przerwy było 1:0 dla lublinian po trafieniu Tomasza Swędrowskiego, który strzałem z bliska wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła od Filipa Wójcika.

Tuż po przerwie podopieczni trenera Mirosława Hajdy podwyższyli na 2:0 dzięki golowi Sławomira Dudy. Zawodnik Motoru wpisał się na listę strzelców po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego i dograniu od Piotra Ceglarza. W 64 minucie Daniel Świderski dołożył trzeciego gola. Będący ostatnio w dobrej formie strzeleckiej napastnik pokonał bramkarza Pogoni na raty.

Prowadzenie Motoru 3:0 nie oznaczało jednak końca emocji. Kilka minut później przyjezdni trafili po raz pierwszy do siatki Sebastiana Madejskiego, za sprawą bramki Miłosza Przybeckiego. W 73 minucie było już tylko 3:2 dla gospodarzy, bo na listę strzelców wpisał się Ghańczyk Ishmael Baidoo, piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od zawodnika Motoru.

Goście poszli za ciosem i w 78 minucie doprowadzili do remisu. Ponownie gola strzelił Przybecki, trafiając z bliskiej odległości do siatki Motoru po dośrodkowaniu z boku boiska.

Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, choć gospodarze prowadzili jeszcze na 20 minut przed końcem 2:0.

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 3:3 (1:0)
Bramki: Swędrowski 25', Duda 52', Świderski 64' - Przybecki 70', 78', Baidoo 73'.
Motor: Madejski - M. Król, Grodzicki (74' Łukasik), Wawszczyk, Michota, Wójcik (74' R. Król), Duda, Swędrowski, Kumoch (74' Rak), Ceglarz, Świderski (82' Ropski).
Pogoń: Misztal - Preuss, Pierzchała, Brodziński, Miś (46' Olszewski), Piotrowski (67' Nojszewski), Marciniec (46' Repka), Baidoo, Kozłowski II (46' Rymek), Więdłocha (90' Kozłowski I), Przybecki.
Żółte kartki: Michota, Grodzicki - Marciniec, Noiszewski, Pierzchała.
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).