Drugi mecz, druga wygrana. LUK Politechnika lepsza od MCKiS Jaworzno

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Drugi mecz, druga wygrana. LUK Politechnika lepsza od MCKiS Jaworzno - Zdjęcie główne

Siatkarze lubelskiej Politechniki mają na swoim koncie komplet punktów | foto DSM/Archiwum

Sport Wszystko idzie zgodnie z planem. LUK Politechnika Lublin zapisała na swoje konto drugą wygraną w tym sezonie TAURON 1. Ligi. Siatkarze znad Bystrzycy w sobotę pokonali 3:0 na wyjeździe MCKiS Jaworzno. W trzecim secie goście rozbili rywali 25:14.

Lublinianie byli faworytem sobotniego meczu w Jaworznie, podobnie jak są faworytem do awansu do PlusLigi. W 1. kolejce LUK Politechnika wygrała 3:0 w hali przy Al. Zygmuntowskich 4 z Mickiewiczem Kluczbork. W kolejnej serii gier podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pauzowali, a w trzeciej zmierzyli się na wyjeździe z MCKiS-em, który na starcie sezonu TAURON 1. Ligi zaliczył dwie porażki.

Grzegorz Pająk i spółka rozprawili się z niżej notowanym rywalem w godzinę i 14 minut. W pierwszym secie najpierw przewagę wypracowali sobie gospodarze, ale lublinianie doskoczyli do rywali przy wyniku 5:5, a następnie sami wyszli na prowadzenie. Wraz z przebiegiem pierwszej odsłony kontrolowali to, co dzieje się na boisku, trzymając jaworznian na dystans. W końcówce, mając już niemal pewnie wygranego seta, nieco odpuścili, ale i tak wygrali pewnie - 25:21.

Drugi set był bardziej wyrówany. Do wyniku 8:8 gra toczyła się punkt za punkt, w kolejnych minutach LUK Politechnika wyszła na nieznaczne prowadzenie. W końcówce ponownie oba zespoły walczyły o każdę piłkę i do końca nie było wiadomo, kto zapisze na swoje konto drugą partię. Ostatecznie goście wygrali 26:24, dzięki większemu doświadczeniu.

Kropkę nad "i" LKPS postawił w trzecim secie. Podłamani i zmęczeni nieskuteczną walką w drugiej partii siatkarze MCKiS-u tym razem nie zdołali toczyć równego boju z faworytami na początku seta. Ekipa z Lublina wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. Nie oddała i systematycznie powiększała, by na koniec wygrać różnicą aż 11. punktów. MVP meczu wybrany został Szymon Romać.

Po dwóch spotkaniach LUK Politechnika ma na koncie sześć punktów. W następnej kolejce, 10 października (sobota), siatkarze trenera Macieja Kołodziejczyka podejmą we własnej hali KRISPOL Września.

MCKiS Jaworzno - LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 24:26, 14:25)

MCKiS: Siemiątkowski 15, Polczyk 8, Polański 6, Grzegolec 4, Pietras 3, Czetowicz 2, Gulak, Ledwoń (libero), Szwed, Borończyk, Wojtaszkiewicz.

LUK Politechnika: Romać 19, Wachnik 14, Peszko 7, Sterna 6, Sobala 1, Stajer 1, Seliga 1, Pająk, Majstorović (libero), Durski, Goss, Szaniawski.