Druga porażka Pszczółki Startu. Lublinianie przegrali w Ostrowie Wielkopolskim

Autor: | Zdjęcie: MKS Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Druga porażka Pszczółki Startu. Lublinianie przegrali w Ostrowie Wielkopolskim - Zdjęcie główne

Koszykarze Pszczółki Startu po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość rywali | foto MKS Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Fatalna czwarta kwarta zadecydowała o tym, że Pszczółka Start zanotował drugą przegraną w tym sezonie Energa Basket Ligi. Podopieczni Davida Dedka ulegli w sobotę na wyjeździe Arged BMSLam Stali Ostrów Wlkp.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu, rozgrywanego w Ostrowie Wielkopolskim w ramach 5. kolejki Energa Basket Ligi, zdecydowanie należała do gości. Rozpoczęli od sześciu punktów zdobytych przez Kacpra Borowskiego, później za trzy trafiał Martins Laksa i Sherron Dorsey-Walker, w końcu kwarty wsadami popisali się Roman Szymański i Mateusz Dziemba. Premierową odsłonę lublinianie wygrali 23:14.

W kolejnej gra się wyrównała, ale koszykarze Pszczółki Startu byli w stanie utrzymywać swoją przewagę. Zawodnicy Stali zmniejszyli swoją stratę do przyjezdnych w przekroju całej drugiej kwarty o trzy punkty, w dużej mierze dzięki trafieniom za trzy Jarosława Mokrosa, Jamesa Florence'a i Szymona Ryżka.

Po zmianie stron lublinianie nadal spisywali się poprawnie, trzymając rywali na dystans. Na początku trzeciej kwarty skuteczny pod koszem gospodarzy był Łączyński, który zdobył siedem punktów. Z kolei w końcówce trójki trafiali Lester Medford Jr i Dorsey-Walker - dwukrotnie.

Gdy rozpoczynała się ostatnia kwarta na tablicy wyników widniał rezultat 64:54 na korzyść gości. Gdy tuż po rozpoczęciu gry Dorsey-Walker trafił za trzy punkty, wydawało się, że Pszczółka Start jest na prostej drodze do kolejnego, piątego już zwycięstwa w sezonie. Nic bardziej mylnego. Koncertowo w ofensywie zaczął grać Chris Smith. Trafiał za trzy, celnie rzucał z wyskoku za dwa oczka, wykorzystywał rzuty osobiste. W efekcie w połowie ostatniej odsłony Stal wyszła na prowadzenie 68:67. Dalej gra toczyła się punkt za punkt. Z tym, że nieco skuteczniejsi w końcówce okazali się gospodarze, ostatecznie wygrywając 79:74.

W następnej kolejce Pszczółka Start zagra na wyjeździe z Hydro Truck Radom. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 30 września, o godz. 20. Transmisję będzie można obejrzeć w EmocjeTV.

Arged BMSLam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Pszczółka Start Lublin 79:74 (14:23, 19:16, 21:25, 25:10)

Stal: Smith 19, Florence 16, Garbacz 15, Ryżek 10, Sobin 8, Green 6, Mokros 3, KIng 2, Dymała.

Start: Łączyński 15, Borowski 14, Dorsey-Walker 12, Laksa 12, Moore 7, Dziemba 7, Medford Jr 5, Szymański 2, Pelczar, Jeszke.