Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Facebook.com

Chojniczanka Chojnice - Motor Lublin. Koniec dobrej passy żółto-biało-niebieskich - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin/Facebook.com

Sport Piłkarze drugoligowego Motoru nie wykorzystali szansy na zbliżenie się do bezpośredniego rywala w walce o awans do Fortuna 1. Ligi. Lublinianie przegrali w sobotę a wyjeździe z Chojniczanką 0:1.

Przed sobotnim spotkaniem oba zespoły dzieliły cztery punkty. Chojniczanka zajmowała drugą pozycję w tabeli eWinner 2. Ligi, premiowaną bezpośrednim awansem, Motor był czwarty.

Podopieczni trenera Marka Saganowskiego nie przywieźli jednak punktów z Chojnic. Motor przegrał 0:1, a jedyną bramkę tego spotkania w 26. minucie zdobył Tomasz Mikołajczak.

Jednocześnie przegrana z Chojniczanką przerwała passę ośmiu zwycięstw Motoru (licząc razem z walkowerem z GKS Bełchatów). Przed żółto-biało-niebieskimi mecz na Arenie Lublin z KKS 1925 Kalisz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 17.

Chojniczanka Chojnice – Motor Lublin 1:0 (1:0)
Bramka: Mikołajczak 26'.
Chojniczanka: Broda – Grolik, Byrtek, Niepsuj, Cegiełka (88' Kasperowicz), Czajkowski, van Huffel, Mikołajczyk, Mikołajczak (68' Skrzypczak), Pląskowski (88' Wolsztyński), Klichowicz (68' Karbowy).
Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Błyszko, Moskwik, Świeciński (71' Król), Kołbon (46' Swędrowski), Ryczkowski (57' Sędzikowski), Ceglarz, Kosecki (37' Mandricenco), Fidziukiewicz.
Żółte kartki: Klichowicz, Mikołajczak, Cegiełka, Bartek, Mikołajczyk – Kołbon, Swędrowski.
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).