Cenny skalp koszykarek AZS-u UMCS. Pszczółka Polski Cukier pokonała Zagłębie Sosnowiec - Zdjęcie główne

Sport Z tarczą z Górnego Śląska wracają do Lublina walczące w Energa Basket Lidze Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier. Akademiczki z Lublina wygrały z CTL Zagłębiem Sosnowiec 94:79.

W ostatnim ligowym meczu AZS UMCS przegrał na swoim terenie z CCC Polkowice. W sobotę lublinianki chciały się odkuć na wyjeździe, w rywalizacji z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia 6:0 przyjezdnych, ale za chwilę sosnowiczanki odrobiły straty. Potem lubelskie akademiczki ponownie zdołały wypracować sobie wyraźną przewagę - było 19:11 po trafieniu Elisabeth Pavel. Znowu jednak Zagłębie odrobiło straty, a ostatecznie wyszły na prowadzenie 25:24 i tak wynikiem zakończyła się premierowa kwarta.

W drugiej odsłonie lublinianki popisały się niezłą skutecznością rzutów za trzy punkty - trafiały Klaudia Niedźwiedzka, Ilaria Milazzo i Martina Fassina. M.in. dzięki tym sześciu punktom podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wyszły na prowadzenie i po pierwszej połowie było 46:40 dla gości.

Jedynie Fassina i Morgan Bertsch punktowały dla Pszczółki Polski Cukier w trzeciej kwarcie. Były jednak w tym niezwykle efektywne - 11 punktów zdobyła Włoszka, dziewięć dołożyła Amerykanka. W efekcie AZS UMCS utrzymał sześciopunktowe prowadzenie.

Ostatnie dziesięć minut było w wykonaniu lublinianek wyśmienite. Fassina, Emilia Kośla i Niedźwiedzka celnie rzucały za trzy, do tego pozostałe koszykarki Pszczółki Polski Cukier też trafiały do kosza rywalek. Ostatecznie AZS UMCS jeszcze powiększył o dziewięć punktów przewagę i zakończył rywalizację wygrywając 94:79.

Po 15. meczach Pszczółka Polski Cukier ma na koncie 25 punktów i zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. W następnej kolejce lublinianki zagrają na wyjeździe z Energą Toruń. Spotkanie zaplanowano na 29 stycznia (piątek).

CTL Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79:94 (25:24, 15:22, 20:20, 19:28)

Sosnowiec: January 13, Vucković 8, Wallace 28, Jarosz 15, Jasnowska, Wojtala 2, Stasiuk 4, Jasiulewicz 2, Czyżewska 7.

Lublin: O’Neill 8, Milazzo 9, Pavel 9, Fassina 21, Bertsch 23, Niedźwiedzka 8, Poboży 6, Kośla 10, Sklepowicz, Duchnowska, Trzeciak.

Sędziowie: Tomasz Tybor, Agata Maj, Tomasz Trybalski.