Reklama

Reklama

Wyszukają nowych kandydatów i pomogą im w formalnościach. Ruszył nowy projekt rekrutacyjny WOT

Opublikowano: 7 sierpnia 2020 13:54
Autor: oprac. RW | Zdjęcie: 2 LBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Terytorialsi-rekruterzy po specjalnym szkoleniu wyszukają kandydatów do terytorialnej służby wojskowej, pomagając im we wszelkich formalnościach. Ten nowy projekt ma na celu skrócenie procesu naboru w szeregi Terytorialsów.

Reklama

Pandemia i jej negatywny wpływ nie ominęła także wojska. Koronawirus zastopował na jakiś czas proces rekrutacyjny w Wojskach Obrony Terytorialnej, ale powoli działania w nabywaniu adeptów, nabierają tempa. Swoją pracę rozpoczął nieetatowy Mobilny Zespół Rekrutacyjny, który będzie wyszukiwał potencjalnych kandydatów z woj. lubelskiego, a następnie pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności. Powołany zespół nie tylko pomoże wypełnić dokumenty, ale także złoży je w imieniu kandydata w odpowiedniej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

 

Rekruterzy działają w powiatach, z których pochodzą, w społecznościach, które dobrze znają, aby skuteczniej docierać do najbardziej zainteresowanych służbą w WOT. Naszym zadaniem będzie również pomaganie osobom, które chcą wstąpić w nasze szeregi, ale nie mają czasu lub możliwości, aby dopełnić formalności w wojskowych komendach uzupełnień. Będziemy sprawować pieczę nad kandydatami aż do czasu złożenia przez nich przysięgi wojskowej – mówi ppor. Damian Duda, szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego Lubelskiej Brygady OT.

 

Wzorzec Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych został częściowo zaczerpnięty od Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy też krajów skandynawskich.  Cała koncepcja jest niezwykle skuteczna, gdyż statystycznie co drugi przychodzi do służby terytorialnej zachęcony przez innych żołnierzy OT.

 

Terytorialsi, którzy pełnią funkcję rekruterów zostali odpowiednio przeszkoleni. Aktualnie Mobilne Zespoły Rekrutacyjne działają już w 13 z 15 brygad WOT. W przypadku spełnienia oczekiwań przez projekt, liczba zespołów będzie powiększana.

 

Chcesz  wstąpić do WOT? Skontaktuj się z Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym 2 LBOT:

 

ppor. Damian Duda - Szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 2 LBOT (miasto i powiat Lublin); e-mail: [email protected]; tel. 726 022 730

 

ppor. Konrad Dziekanowski – 21 batalion lekkiej piechoty (powiat lubelski, lubartowski);

e-mail: [email protected]; tel. 727 019 089

 

ppor. Artur Rumiński – 22 i 23 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Biała Podlaska, powiaty: bialski, łukowski, parczewski, rycki, puławski, opolski, kraśnicki);

e-mail: [email protected]; tel. 887 410 753

 

kpr. Marek Chęć – 24 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Chełm, powiaty: włodawski, świdnicki, krasnostawski, łęczyński); e-mail: [email protected]; tel. 887 335 488

 

kpr. Mariola Klimowicz-Dobrowolska – 25 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Zamość, powiaty: janowski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski);

e-mail: [email protected]; tel. 887 704 217

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.