Wyniki egzaminu ósmoklaisty. Jak wypadły szkoły na Lubelszczyźnie?

Jeśli chodzi o średnie wyniki w powiatach, egzamin z języka polskiego najlepiej poszedł uczniom z m. Lublin | foto Pixabay

region W dniach 16-20 czerwca odbywał się egzamin ósmoklasisty. Kilka dni temu OKE w Krakowie, pod którą podlega województwo lubelskie, opublikowała wyniki w powiatach i gminach.

Joanna Niećko

Opublikowano: 9 sierpnia 2020 15:57 | Aktualizacja: 9 sierpnia 2020 11:31

Egzamin najlepiej poszedł uczniom z Małopolski. Z kolei województwo lubelskie uplasowało się na szóstym miejscu. Najwięcej osób zdawało w m. Lublin, powiecie lubelskim, bialskim i łukowskim, a najmniej w powiecie parczewskim, ryckim i włodawskim.

 

Średnie wyniki na Lubelszczyźnie

 

Nie jest niespodzianką, że średnie wyniki z języka polskiego, czyli 60,06 proc. są lepsze od tych z matematyki – 46,21 proc. Z kolei średnia z języka angielskiego wyniosła 52,01 proc.

 

W województwie lubelskim egzamin ósmoklaisty wypadł najlepiej w gminie Konopnica, gdzie uczniowie uzyskali średnio 68 proc. z języka polskiego, 58 proc. z matematyki i 65 proc. z języka angielskiego. Natomiast najsłabiej egzamin poszedł uczniom z Rybczewic. Tam średnia wynosiła 42 proc z języka polskiego, 31 proc. z matematyki i 25 proc. z języka angielskiego.

 

Język polski

 

Jeśli chodzi o średnie wyniki w powiatach, egzamin z języka polskiego najlepiej poszedł uczniom z m. Lublin, którzy mieli 66 proc. i m Chełm, gdzie wynik wynosił 65 proc. Niewiele gorzej wypadli uczniowie powiatu łęczyńskiego – 63 proc. oraz powiatu świdnickiego i lubelskiego – 62 proc.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w lubelskich szkołach branżowych. Uczniowie zdadzą maturę i pójdą na studia

 

Matematyka

 

Z kolei matematyka najlepiej poszła w m. Lublin, ponieważ uczniowie osiągnęli średnio 55 proc. Również m. Zamość dobrze wypadło – 51 proc., podobnie jak powiat świdnicki- 51 proc i lubelski – 48 proc.

 

Język angielski

 

Z języka angielskiego okazali się najlepsi ósmoklasiści z m. Lublin – 66 proc., a 60 proc i 52 proc. odnotowano odpowiednio w powiecie świdnickim i puławskim. Angielski był najczęściej wybieranym, bo przez ok. 96 proc. osób, językiem obcym w tym roku. Poza nim wybierano też rosyjski i niemiecki.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.