Wybierz „Kierunek lubelskie krajobrazy”

region Amatorzy przyrody i fotografii – bez względu na wiek – mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionu lubelskiego pt. „Kierunek lubelskie krajobrazy”.

Urząd Marszałkowski w Lublinie

Opublikowano: 7 lipca 2020 06:55 | Aktualizacja: 7 lipca 2020 06:56

Konkurs realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie projekt ma za zadanie zwrócenie uwagi na walory przyrodnicze naszego regionu.

 

– Poprzez tę inicjatywę chcemy pokazać piękno lubelskiej przyrody, chcemy zaprosić Państwa do odwiedzenia parków narodowych oraz nieco mniej znanych siedemnastu parków krajobrazowych – mówił podczas ogłoszenia konkursu członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak. – Chcemy też zbudować wrażliwość społeczną na środowisko, abyśmy na sekundę przystanęli, abyśmy wprowadzili na okres wakacji tzw. slow life. Województwo lubelskie jest przecież idealnym miejscem do pozyskania tzw. dobrej energii i kolekcjonowania wspomnień, wzruszeń i wrażeń – zapewniał Sebastian Trojak.

 

Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach konkursowych:

 

  1. „Poleski Park Narodowy”
  2. „Roztoczański Park Narodowy”
  3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
  4. „Lubelskie pszczoły i pasieki” – z racji trwającej obecnie kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

 

Zadaniem uczestnika jest zrobienie w trakcje wakacji przyrodniczego zdjęcia w wybranej kategorii konkursowej i przesłanie jej w wersji elektronicznej do organizatora do dnia 7 września br. Dodatkowo, zdjęcia umieszczone na Instagramie z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy będą miały możliwość ubiegania się o nagrody specjalne!

 

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin i elektroniczne karty zgłoszenia znajdują się na stronie lubelskie.pl/srodowisko.

 

 Ogłoszenie konkursu obejrzysz tutaj.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.