WITD w Lublinie: Tak złego stanu technicznego pojazdu już dawno nie pokazywaliśmy

foto WITD w Lublinie

region Pęknięty resor w przyczepie, spawana rama oraz tak stare opony, że nie dało odczytać się ich daty produkcji – to nie jedyne usterki, jakich dopatrzyli się inspektorzy z WITD w Lublinie.

RW

Opublikowano: 22 czerwca 2020 18:20 | Aktualizacja: 22 czerwca 2020 18:20

W piątek 20 czerwca w miejscowości Piotrków, Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali samochód ciężarowy, ciągnący przyczepę z węglem. Kontrola stanu technicznego wykazała 14 różnych usterek. Część z nich mogła doprowadzić do wypadku, właściwie w każdej chwili.


Najpoważniejsze usterki to:


– pęknięte dwa pióra resorów przyczepy,

– spawana rama,

– fatalny stan ogumienia przyczepy – m.in. bieżnik z głębokimi pęknięciami na całym obwodzie opon, uniemożliwiający odczytanie daty produkcji opon. Wszystko wskazuje, że opony te pamiętają jeszcze XX wiek!


Dodatkowo stwierdzono:


– zły stan instalacji elektrycznej i usterki oświetlenia,

– popękane, dziurawe i sparciałe gumowe osłony siłowników hamulców przyczepy,

– popękane, dziurawe i sparciałe gumowe odbojniki zawieszenia,

– przewód hamulcowy podwieszony na pasie do mocowania ładunków,

– burty ładowni przerdzewiałe, trzymające się dzięki powiązaniu ich starymi pasami do mocowania ładunków.


W związku z usterkami, zakazano kierowcy dalszej jazdy oraz zatrzymano dowody rejestracyjne. Kierujący otrzymał mandat karny w kwocie 300 zł, a na przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 2000 zł

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.