Podsumowanie działań strażaków podczas usuwania skutków burzy

foto KM PSP Lublin i KW PSP Lublin

region Wtorkowe zjawiska meteorologiczne spowodowały wiele szkód. Komenda Miejska PSP w Lublinie odnotowała aż 40 interwencji.

RW/KM PSP Lublin i KW PSP Lublin

Opublikowano: 10 czerwca 2020 14:28 | Aktualizacja: 10 czerwca 2020 14:40

Strażacy interweniowali 10 razy na terenie Lublina i aż 30 na terenie powiatu lubelskiego.


Jaka była charakterystyka podejmowanych interwencji?


• 19 zdarzeń w związku usuwaniem powalonych drzew lub konarów drzew na szlaki komunikacyjne,

• 11 zdarzeń w związku z wypompowywaniem wody z budynków,

• 8 zdarzeń w związku zabezpieczeniem budynków uszkodzonych w wyniku silnego wiatru. Uszkodzonych zostało łącznie 7 budynków mieszkalnych i 6 gospodarczych,

• 2 pożary w wyniku wyładowań atmosferycznych. Pożar instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym w miejscowości Kłodnica Dolna – gmina Borzechów oraz pożar skrzynki elektrycznej w miejscowości Chmielnik – gmina Bełżyce.


Ogromne straty w gminie Bychawa


Najbardziej dotknięta skutkami burzy była gmina Bychawa. Wstępne straty tej jednostki administracyjnej sięgnęły 146 tys. zł. W działania ratownicze na tym terenie były zaangażowane 42 zastępy, w tym 220 strażaków.


Do godziny 8 rano we wtorek (9 czerwca) zanotowano 151 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie woj. lubelskiego. Silny wiatr uszkodził 18 budynków. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie poinformowała, że najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: lubelskim, parczewskim, kraśnickim, świdnickim, bialskim, janowskim, hrubieszowskim i tomaszowskim.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.