„Lubelski e-bazarek”, czyli ciekawy sposób pomocy rolnikom

foto pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

region Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchomił na swojej stronie internetowej zakładkę „Lubelska e-spiżarnia”. Przedsięwzięcie pozwoli na bezpośrednią sprzedaż żywności producentom z wiejskich obszarów Lubelszczyzny.

RW

Opublikowano: 8 czerwca 2020 15:39 | Aktualizacja: 8 czerwca 2020 15:39

Celem akcji jest tworzenie krótkich łańcuchów dostaw pomiędzy producentami i konsumentami oraz bezpośrednia sprzedaż produktów. Umożliwi ona także bezpłatną promocję rolników i producentów tradycyjnej, lokalnej i ekologicznej żywności.


Ponadto w czerwcu został uruchomiony ogólnopolski serwis „Polski e-bazarek”, na którym Ośrodki Doradztwa Rolniczego z całego kraju utworzyły wspólne narzędzia internetowe, które ułatwią rolnikom sprzedaż swoich produktów. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w ramach „Lubelskiego e-bazarku” będzie pomagał mieszkańcom obszarów wiejskich naszego województwa w sprzedaży produktów w skali całego kraju. Konsumenci na stronie będą mogli odnaleźć charakterystykę oferowanych produktów, proponowaną cenę oraz dane kontaktowe do producentów.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.