Reklama

Reklama

Dziesiąta i Kośminek. Fotopułapki orężem w walce z nielegalnym wysypywaniem śmieci

Opublikowano: 3 marca 2021 13:01
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Dziesiąta i Kośminek. Fotopułapki orężem w walce z nielegalnym wysypywaniem śmieci - Zdjęcie główne

Dziesiąta i Kośminek. Fotopułapki orężem w walce z nielegalnym wysypywaniem śmieci | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Magazyn Lublin24 Władze miasta zapowiedziały, że Straż Miejka będzie "z determinacją" walczyła z osobami podrzucającymi śmieci na dzikie wysypiska.

Reklama

Radny Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) podpowiada, że znajdują się one w dzielnicach Dziesiąta i Kośminek, przy ul. Nadrzecznej, Robotniczej i Skrzynickiej w rejonie Ronda im. Adama Mickiewicza. 

- Może warto w miejscach, gdzie zdarzały się przypadki podrzucania śmieci i różnych nieczystości, wykorzystać urządzenia samoczynnie rejestrujące przebieg zdarzeń, tzw. foto-pułapki i pociągać takie osoby do odpowiedzialności - zaapelował.
 
Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, potwierdził, że mimo systemu odbioru i zagospodarowania odpadów, nadal pojawiają się nielegalne wysypiska śmieci.
 
- Niestety zjawiska te są wciąż obecne - odpisał na interpelację Szymczyk, dodając, że okres epidemii wpłynął na pewne ograniczenia w organizowaniu kampanii i akcji ekologicznych, szczególnie z udziałem młodzieży.
 
Zapewnił, że działania zmierzające do eliminacji "dzikich wysypisk" będą prowadzone z dużą determinacją, w tym na Dziesiątej i Kośminku.
 
- Istotnym elementem tych działań jest ustalanie i karanie sprawców zaśmiecania terenów publicznych m.in. poprzez zastosowanie "fotopułapek" przez Straż Miejską Miasta Lublin - dodał Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.