reklama
reklama

Lublin: wystawa "Plakat w Skansenie Polskim" w Muzeum Wsi Lubelskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Wsi Lubelskiej

Lublin: wystawa "Plakat w Skansenie Polskim" w Muzeum Wsi Lubelskiej - Zdjęcie główne

Plakat autorstwa Teodory Gulgowskiej | foto Muzeum Wsi Lubelskiej

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach wystawy "Plakat w Skansenie Polskim" zawita część historii 25 najpiękniejszych parków etnograficznych w Polsce zapisana na arkuszu papieru – plakacie. Do wystawy przyłączyło się 25 muzeów z całego kraju.
reklama

Na wystawie "Plakat w Skansenie Polskim”, która będzie miała swoją inaugurację w piątek (2 lipca), zaprezentowane zostaną plakaty towarzyszące muzealnym wystawom, wernisażom, otwarciom muzeów oraz imprezom plenerowym.

- Jest to zbiór prac artystów-grafików pracujących lub współpracujących z muzeami na wolnym powietrzu. Często są to bardzo znane nazwiska doceniane na całym świecie, a obok nich pojawiają się równie zdolni artyści tworzący dla pojedynczych jednostek muzealnych - wyjaśnia Bogna Bender-Motyka, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej.

Będzie można zobaczyć prace: Henryka Rogozińskiego, Sławomira Chudzika, Ryszarda Kaji, Bohdana Bocianowskiego, Zbigniewa Waszczeniuka czy Witolda Chomicza. Obok twórców "Polskiej Szkoły Plakatu” na wystawie będzie można zobaczyć najstarszy plakat promujący wydarzenie w polskim skansenie, wykonany przez Teodorę Gulgowską na potrzeby Muzeum- Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Pomysłodawcą i komisarzem wystawy jest mgr Edwin Wilbik - kierownik działu Budownictwa Wiejskiego w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

- Zebranie plakatów zajęło około 2 lat. Do wystawy przyłączyło się 25 muzeów z całej Polski, które za namową autora chciały pokazać w ten sposób ważny fragment historii muzealnictwa w Polsce i zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców - zaznacza Bogna Bender-Motyka.

Bilet normalny kosztuje 18 zł, a ulgowy 9 zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama