Lubelski skansen zaprasza na "Jabłecznik na Powiślu". Będzie m.in. degustacja cydru i świeżych jabłek

Lubelski skansen zaprasza na wydarzenie "Jabłecznik na Powiślu". Będzie m.in. degustacja cydru i świeżych jabłek | foto Muzeum Wsi Lubelskiej

kultura W weekend (26-27 września) od 14 do 18.00. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się po raz pierwszy wydarzenie "Jabłecznik na Powiślu". W planie jest degustacja cydru, soków, ciastek i świeżych jabłek.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 25 września 2020 16:00 | Aktualizacja: 25 września 2020 14:15

"Jabłecznik na Powiślu"

 

W weekend w lubelskim skansenie w plenerze będzie można spróbować świeżych jabłek, własnoręcznie wyciskanego soku, ciasteczek pieczonych w piecu chlebowym. Będzie również okazja do poznania walorów zdrowotnych tych owoców i technologii produkcji jabłecznika. Zaplanowano też degustację cydru tj. jabłecznika, czyli orzeźwiającego, niskoprocentowego alkoholu z jabłek. 

 

Wytwórcy i milosnicy jabłek, cydru i ciastek spotkają się w sektorze "Powiśle". Bilet normalny kosztuje 18 zl, a ulgowy 9 zł.

 

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru

 

Współorganizatorem jest Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru, które już od kilku lat m.in. wspiera producentów cydru w wykreowaniu cydru jako polskiego, narodowego produktu, tworzy centrum wiedzy i informacji o nim, wspiera producentów cydru w zbudowaniu aktywnego, profesjonalnego i opiniotwórczego lobby miłośników napoju oraz prowadzi działalność z naciskiem na szkolenie jak produkować polski cydr naturalny. 

 

Lubelskie Święto Cydru

 

To nie pierwsze wydarzenie związane m.in. z cydrem w Lublinie. Co roku jesienią odbywa się Lubelskie Święto Cydru. W ramach tego można spróbować cydru, ale odbywają się również koncerty, konkurs na najlepszy domowy cydr i dyskusje oarz spotkania na temat trudnku. W tym roku impreza nie odbyła się. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.