Reklama

Reklama

34. Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” w Lublinie

Opublikowano: 4 listopada 2020 12:14
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: estiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura W najbliższy piątek i sobotę (6-7 listopada) odbędzie się 34. edycja Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”. W tym roku koncerty odbędą się online przez transmisję na Facebooku ACK UMCS Chatka Żaka.

Reklama

„Bakcynalia” to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej odbywający się w Chatce Żaka od 1972 roku Jego nazwa została wymyślona m.in. przez turystów z Akademii Medycznej – stąd dawna nazwa Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia. Z imprezą związani są muzycy tacy jak np.  Olek Grotowski, Andrzej Garczarek, Jan Kondrak, lubelska grupa Szantymen i EKT Gdynia. Bakcynalia odbywają się zawsze późną jesienią. 

 

- 34. Bakcynalia odbędą się jak zwykle w Chatce Żaka. Tym razem online. W piątek i sobotę (6 i 7 listopada) zapraszamy wszystkich przez monitory komputerów do uczestnictwa  w koncertach - mówi Agnieszka Matecka-Skrzypek, koordynatorka Festiwalu. 

 

Pierwszego dnia Festiwalu na godzinę 19.00 zaplanowano koncert „Bakcynalia i okolice”. Wystąpią dwa zespoły: „Grzane Wino” – laureat festiwalowego konkursu z 2019 roku oraz „Pod Strzechą”, który po latach przerwy wraca na scenę z recitalem w klimacie piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej i autorskiej.

 

W sobotę o godzinie 18.00 wystartuje Koncert Finałowy. Wystąpią: Piotr Bakal promujący utwory z nowej autorskiej płyty „Było co było”, zespół U Studni – stworzony przez muzyków związanych przed laty z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Mikroklimat, którego specjalnością jest piosenka pozytywna.

 

Koncerty poprowadzi związany od lat z festiwalem Rafał Tomczyk – gitarzysta, kompozytor i pedagog. W trakcie Koncertu Finałowego zostaną ogłoszeni laureaci festiwalowego konkursu, których wyłoni Jury w składzie Piotr Bakal i Jerzy Krużel. Tegoroczny konkurs z powodu pandemii, miał formę online i ocenie poddano nagrania przesłane przez muzyków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.