reklama
reklama

Lublin: KUL przeszkoli z psychoterapii uzależnień. Jako jedyna uczelnia w Polsce dostał akredytacje MZ

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: KUL przeszkoli z psychoterapii uzależnień. Jako jedyna uczelnia w Polsce dostał akredytacje MZ - Zdjęcie główne

Gmach Główny KUL | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest jednym z trzech podmiotów w Polsce i jedyną uczelnią wyższą, która uzyskała akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień.
reklama

- Psychoterapeuta uzależnień to profesjonalista, który ma pomóc osobie uzależnionej jak radzić sobie z emocjami i problemami, a także przywrócić jej właściwą hierarchię wartości. W razie potrzeby kieruje do dalszego leczenia. Uczestnicy szkolenia specjalizacyjnego przygotowanego przez KUL zapoznają się z wiedzą z zakresu podstaw psychoterapii uzależnień, psychologii klinicznej, nauk medycznych, nauk społecznych i neuronauki. Nabędą takżę praktyczne umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w leczeniu osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, a także pomocy psychologicznej dla członków rodzin osób uzależnionych - informuje Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.
 
- Specjalizacja psychoterapia uzależnień, którą proponuje nasza uczelnia, po otrzymaniu rekomendacji z Ministerstwa Zdrowia,  jest ukoronowaniem kilku dekad pracy naszych naukowców, szczególnie Instytutu Psychologii Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej. Mamy bardzo dobrych specjalistów, a nasz uniwersytet jest jednym z niewielu, który podejmuje się tej aktywności - mówi rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.
 
Koordynatorką przedsięwzięcia jest dr prof. Iwona Niewiadomska, która w Instytucie Psychologii KUL kieruje pracami Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej. Jest też konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień. - Potrzebujemy specjalistów do pomocy osobom już uzależnionym, ale także musimy przygotować się na ewentualną pandemię uzależnień, głównie związanych z tym, jak korzystamy z Internetu, gier hazardu. Być może problemem będzie uzależnienie od nielegalnych substancji psychoaktywnych, tak jak w USA czy Europie Zachodniej - mówi prof. Iwona Niewiadomska.
 
 
Szkolenie specjalizacyjne potrwa 4 lata - obejmuje 1728 godzin szkolenia specjalizacyjnego zorganizowanego przez akredytowaną jednostkę szkolącą, w tym 1008 godzin kursów specjalizacyjnych i 720 godzin staży kierunkowych oraz staż podstawowy wynoszący 5056 godzin wykonywania czynności zawodowych zgodnych z programem specjalizacji.
 
Standardy Ministra Zdrowia wskazują, że program specjalistycznego szkolenia w dziedzinie psychoterapii uzależnień jest dedykowany dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera lub równorzędny uzyskany w zakresie: pielęgniarstwa, położnictwa, pracy socjalnej, psychologii, pedagogiki, pedagogii specjalnej, socjologii, resocjalizacji, zdrowia publicznego, nauk o rodzinie lub na kierunku lekarskim.
 
Program szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Opłata za czteroletnie szkolenie dla jednego uczestnika wynosi 50 tys. zł. Opłata obejmuje koszt całego szkolenia specjalizacyjnego (wykłady, warsztaty, treningi, staże kierunkowe i superwizje). Opłata nie uwzględnia kosztów: dojazdu na szkolenie, wyżywienia podczas szkolenia, ubezpieczeń, zakwaterowania i wyżywienia podczas treningów oraz kosztów ponoszonych z tytułu odrabiania zajęć w innym podmiocie.
 
Nabór ruszył 30 kwietnia, kończy się 31 maja. Zajęcia rozpoczynają się w październiku.
 
 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama