Dziś są imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Lubelskie.pl
dodane: 10-07-2019 10:57   |   wyświetleń: 95

Wystartuj w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!

Wytwórców tradycyjnej żywności z terenu województwa lubelskiego (w tym koła gospodyń wiejskich, restauratorów i gospodarstwa agroturystyczne) zapraszamy do uczestnictwa w lubelskim etapie ogólnopolskiego konkursu ?Nasze Kulinarne Dziedzictwo ? Smaki Regionów? (NKD), którego finał odbędzie się 3 sierpnia (w sobotę) 2019 r. w Zamościu.
Wystartuj w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!fot. Lubelskie.pl 

To już 19 edycja sztandarowej imprezy kulinarnej, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń promocyjnych naszego województwa. Urząd Marszałkowski realizuje ją wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego. W tym roku do współorganizacji wielkiego finału konkursu (połączonego z kiermaszem i degustacjami) zaprosiliśmy Urząd Miejski w Zamościu. To właśnie w tym pięknym, renesansowym mieście odbędzie się kulinarna uczta lubelskich specjałów.

Przypomnijmy, że głównym celem NKD jest zgromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych specjałach, stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu, które są wytwarzane:

  • przez lokalnych wytwórców (także firmy gastronomiczne, KGW i gospodarstwa agroturystyczne),
  • z wykorzystaniem tradycyjnych technologii,
  • w oparciu o miejscowe zasoby surowców.

To dla wytwórców doskonała okazja do promocji i sprzedaży swoich produktów.  

Konkurs będzie przebiegał – jak co roku – w dwóch kategoriach:

  • najlepszy lokalny i tradycyjny produkt żywnościowy,
  • najlepsza regionalna i tradycyjna potrawa kuchni polskiej reprezentowana w ofercie placówek gastronomicznych wykorzystujących lokalne i tradycyjne produkty żywnościowe.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy:

  • zgłosić specjał, który stanie w konkursowe szranki – na formularzu, który udostępniamy poniżej (do 17 lipca),
  • przygotować i przedłożyć go komisji konkursowej podczas zamojskiego finału konkursu (3 sierpnia).

Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy. Dodatkowo laureaci wyłonieni w finale regionalnym będą mogli ubiegać się o statuetkę „Perły 2019”, która zostanie wręczona podczas ogólnopolskiego finału konkursu połączonego z prezentacją produktów i regionów.

Osobą do kontaktu w sprawie konkursu jest kierownik Oddziału Rolnictwa i Żywności w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, p. Rafał Serej – nr tel. (81) 44 16 538, e-mail: [email protected]

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 17 lipca br.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu
Zderzenie obok Galerii Orkana. Dwie osoby w szpitalu Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców nie zastosował się do wytycznych wskazanych przez sygnalizację świetlną. Funkcjonariusze ustalają, kto był sprawcą wypadku.
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej
Wypadek na ulicy Mełgiewskiej Około godziny 9 na ulicy Mełgiewskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.
Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem! W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja
Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki, VI edycja Kazimiernikejszyn to 5 dni miksu muzycznej jazdy, aktywności, natury, relaksu, jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania?
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia
Najpiękniejsza róża kwiatowego zagłębia Pow. puławski: Tadeusz Pałka z miejscowości Stok w gm. Końskowola zwyciężył w konkursie na "Najpiękniejszą Różę Wystawy" podczas XXII Święta Róż, które już po raz kolejny odbyło się w Końskowoli. - To bardzo milo, że moje róże podobają się publiczności i profesjonalistom - cieszy się pan Tadeusz.

Najczęściej czytane

Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
 Wybijają ponad 300 świń pod Lublinem!
W miejscowości Dys w gminie Niemce służby weterynaryjne zlokalizowały ognisko ASF-u. Decyzja mogła być tylko jedna - wybicie całej hodowli. - To 342 sztuki trzody chlewnej - potwierdza Tomasz Brzana, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41