Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Rafał Januszczak  
dodane: 14-06-2018 14:57   |   wyświetleń: 776

Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej

Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej fot. Rafał Januszczak 
Zastosowanie muzyki politycznej i jej rola w komunikowaniu politycznym, kontestacja systemów politycznych to główne tematy, które prezentują prelegenci na tej konferencji. Jak podkreśla Krzysztof Werner – organizator czwartkowej konferencji, muzyka polityczna to między innymi hymny, spoty wyborcze ale też inne formy kultury popularnej. Zdanie podziela dr Agnieszka Łukasik-Turecka, która bada rolę muzyki politycznej w kontekście komunikacji za pomocą analizy poszczególnych audycji i programów.

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności, z tej też okazji zostały zaprezentowane tematy związane z pieśniami niepodległościowymi i patriotycznymi. Oprócz wykładów, paneli dyskusyjnych, przewidziana jest wystawa płyt winylowych oraz „wieczorne rozmowy o muzyce”.
Oto najważniejsze tematy podczas wystąpień:
 • wymiary, nurty, gatunki i style muzyki politycznej;
 • rola muzyki w kształtowaniu postaw patriotycznych i irredentystycznych;
 • muzyka jako instrument władzy i wpływu politycznego;
 • muzyka w służbie ideologii;
 • muzyka w komunikowaniu politycznym;
 • muzycy jako aktorzy polityczni;
 • zastosowanie muzyki w marketingu politycznym;
 • zaangażowanie polityczne twórców muzyki i ich upolitycznienie;
 • poziomy partycypacji muzyki politycznej w życiu społecznym;
 • piosenka satyryczna w polityce;
 • muzyka polityczna w dobie nowych mediów;
 • muzyka polityczna a popkultura;
 • muzyka subkultur młodzieżowych;
 • aksjologia muzyki politycznej;
 • infosfera muzyczna w symbolice politycznej.

Więcej szczegółów w naszym video:

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podpalacz już w rękach policji
Podpalacz już w rękach policji Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 44 latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Do pożarów zaparkowanych na lubelskich ulicach aut doszło w maju. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę blisko 200 tys. zł.
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca
VIII Lubelskie Dni Seniora 3-7 czerwca Podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora, organizowanych w dniach 3-7 czerwca, mieszkańcom Lublina proponujemy udział w ponad 300 wydarzeniach. Punktem kulminacyjnym wydarzeń będzie koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończy Dni Seniora w Lublinie.
120 lat lubelskich wodociągów
120 lat lubelskich wodociągów Premiera książki autorstwa profesora Stanisława Michałowskiego, jubileuszowy Dzień Otwarty, wodociągowa spartakiada ? tak lubelski MPWiK świętuje jubileusz 120-lecia.
Lublin atrakcyjny dla inwestorów
Lublin atrakcyjny dla inwestorów Firma Antal, ekspert rynku pracy, opracowała we współpracy z Cushman & Wakefield i Vastint cykl 8 raportów na temat atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast. Badaniu poddano między innymi Lublin, który okazał się liderem w kilku kategoriach.
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim
Delegacja z Prowincji Henan z wizytą w Lubelskim W dniach 20-21 maja 2019 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, w Lublinie i Warszawie przebywała delegacja z partnerskiej Prowincji Henan z Zastępcą Sekretarza Henańskiego Prowincjalnego Komitetu Chińskiej Partii Komunistycznej na czele. Sekretarz towarzyszyła delegacja dyrektorów departamentów współpracy zagranicznej, rozwoju oraz handlu i inwestycji Prowincji Henan, jak również grupa chińskich przedsiębiorców reprezentujących branżę inwestycyjną i logistyczną.

Najczęściej czytane

Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Poziomka podbija internet. Już okrzyknęli go nowym królem
Powiat lubartowski: Krzysztof mówi, że ma słowiańską duszę i za kołnierz nie wylewa. A filmiki, jak to robi, mają w internecie w sumie blisko osiem mln odsłon. Jego kanał na YouTube obserwuje już blisko 250 tys. osób. Najpopularniejszy film - jak pije denaturat - ma grubo ponad 1,3 mln odsłon.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
[email protected]
Reklama
#ST(reklama)