Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 21-05-2018 12:31   |   wyświetleń: 1393
Data wydarzenia: 24.05.2018 do 27.05.2018

Wielokulturowy Lublin (pełny program)

Koncert muzyki romskiej, warsztaty kaligrafii, kolacja szabatowa, spacer szlakiem ewangelickim - to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznego festiwalu Wielokulturowy Lublin.
Wielokulturowy Lublin (pełny program)fot. Zespół Dikanda, materiały organizatora 
W czwartek rusza kolejna edycja festiwalu Wielokulturowy Lublin. Impreza to niepowtarzalna okazja do poznania mozaiki kultur naszego miasta, mieszkających tu religijnych, etnicznych i narodowych mniejszości. Festiwal potrwa do niedzieli.

W planie tegorocznej edycji znajdziemy koncerty, spotkania, projekcje filmowe, spektakle, wystawy i warsztaty. W trakcie trwania festiwalu na Dni Otwarte zapraszają: Dom Sióstr Białych, Centrum Islamu oraz Cerkiew Greckokatolicka w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jak co roku w trasę ruszy Wielokulturowy Autobus, który zawiezie uczestników w miejsca związane z codziennym życiem lubelskich mniejszości. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, większość z nich odbędzie się w Centrum Kultury przy Peowiaków 12.

Program festiwalu:

Czwartek 24.05
17:00 - otwarcie wystaw. W Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć m.in. batiki afrykańskie, prace graficzne Żmiciera Szyły - „Drogi, które prowadzą do Lublina”, czy wystawę "1938. Akcja burzenia cerkwi prawosławnych..."

18:00 - Dookoła Świata: Magiczna Polska Wielu Kultur (Sala Widowiskowa CK). W czasie spotkania z podróżnikami – Anną i Krzytofem Kobusami można zapoznać się z polskimi świętami i obrzędami.

Piątek 25.05
11:00 – spektakl dla dzieci: "Wilczek Milczek" (Sala Czarna CK)

18:30 - kino „Bliskość” (Kino CK)

19:30 - Szabat - rozmowa o tradycji szabatowej oraz wspólna kolacja (Jeszywas Chachmej, ul. Lubartowska 85)

20:30 - koncert Bum Bum Orkestar (Wirydarz CK)

22:00 - koncert DJ Warsaw Balkan Madness. Muzyka ta nawiązuje do dziedzictwa bałkańskiego, cygańskiego i słowiańskiego
(Wirydarz CK)

Sobota 26.05

10:30 - spacer szlakiem ewangelickim (początek trasy - parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Ewangelicka 1)

11:00 - Buddyzm dla pokoju - spotkanie z tradycją buddyzmu tybetańskiego (Sala prób nr 3 CK)

18:30 - kino bałkańskie: "Wrogowie" (Kino CK)

19:00 - koncert "Dźwięki duszy" zespołu The Snopkers Ensemble. (Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Ewangelicka 1)

20:30 - koncert Dikanda - muzyka świata. Zespół nawiązuje do folkowych, orientalnych brzmień. Czerpie inspiracje m.in. z muzyki Bałkanów, Izraela Kurdystanu, Białorusi czy Indii. (Wirydarz CK)

Niedziela 27.05
10:00 - spacer szlakiem żydowskim (początek trasy przy Starym Kirkucie)

18:00 - koncert "Pieśń się niesie" zespołu  Ensemble QuattroVoce. (Katedra Prawosławna, ul. Ruska 15)

18:30 - kino "I tak Cię kocham" (Kino CK)

20: 30 - koncert Shukar Gila (Wirydarz CK). Zespół prezentuje klasyczną muzykę romską (tzw. gipsy music). 

Wielokulturowy Autobus
Wielokulturowy Autobus ruszy w trasy w sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 spod placu przed Centrum Kultury. Odwiedzi następujące miejsca: kościół ewangelicki, Dom Sióstr Białych, cerkiew greckokatolicka, Centrum Kultury Islamu, Jeszywas Chachmej Lublin,  seminaryjna kaplica grekokatolicka, Katedra Prawosławna Przemienienia Pańskiego. Na koniec odbędzie się spotkanie z przedstawicielami buddyzmu tybetańskiego. Zapisy trwają tylko do jutra.

Drzwi Otwarte:
26.05 - Centrum Islamu, Dom Sióstr Białych, Cerkiew Greckokatolicka
27.05 - Centrum Islamu, Dom Sióstr Białych

Dom Sióstr Białych, ul. Chodkiewicza 9 – Siostry Białe prowadzą misje w Afryce. W ramach spotkania zaplanowano naukę języka swahili, tańce afrykańskie i opowieści o życiu Afryki.

Centrum Islamu, ul. Romanowskiego 40 - W ramach spotkania zaplanowano m. in. prelekcję o islamie, wystawę fotograficzną przedstawiającą Mekkę i warsztaty kaligrafii oraz parzenia kawy z Jemenu.

Cerkiew Greckokatolicka, Muzeum Wsi Lubelskiej, ul. Warszawska 96a -  Iryna Slusarenko - opiekunka miejsca - opowie o historii świątyni, pisaniu ikon oraz o tradycji greckokatolickiej w Polsce.

Na część wydarzeń festiwalu obowiązują wcześniejsze zapisy i darmowe wejściówki, które można odebrać w kasie CK. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie oraz na stronie wydarzenia.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)