Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 / AD
dodane: 08-05-2018 11:15   |   wyświetleń: 3706
Data wydarzenia: 11.05.2018

„Prowincjonalne miasteczko z bliska”

W najbliższy piątek nasz Skansen zaprasza na spotkanie z autorami scenariuszy i ekspozycji wnętrz muzealnego miasteczka.
„Prowincjonalne miasteczko z bliska”fot. Muzeum Wsi Lubelskiej 
Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej zaprojektowano według planu charakterystycznego dla małych miast południowo-wschodniej Polski z końca lat trzydziestych XX wieku. Układ przestrzenny jest oparty na prawie magdeburskim. Wnętrza urbanistyczne, takie jak rynek ze studnią, place, uliczki czy zaułki, zostały stworzone zgodnie z tradycją i wynikami badań historycznych. Oprócz różnorodności wnętrz, miasteczko oferuje dodatkowo miejsce widowisk teatralnych, wydarzeń okolicznościowych i muzealnych.

W piątek pracownicy opowiedzą o szczegółach pracy nad ekspozycjami. Odpowiedzą także na pytania dotyczące wnętrz i eksponatów oraz ich zastosowaniu, np.: co można było kupić w sklepie kolonialno-galanteryjnym, jak leczono zęby w gabinecie dentystycznym, co to jest trafika i wiele innych.

W prowincjonalnym miasteczku na odwiedzających czekają, m.in.:
-zakład fryzjerski,
-gabinet dentystyczny,
-mieszkanie burmistrza,
-restaurację z Zemborzyc,
-kołodziejnię z Bełżyc,
-sklep z wyrobami tytoniowymi,
-pracownię cholewkarską,
-warsztat szewski,
-piwiarnię i masarnię z Siedliszcza,
-sklep żelazny,
-sklep kolonialno-galanteryjny,
-pracownię krawiecką.

11 maja, godzina 10:00-14:00. Wstęp wolny.
Dla odwiedzających przewidziano upominki związane z wydarzeniem.

Wizytę w miasteczku polecamy z własnego doświadczenia. W lutym mieliśmy przyjemność wysłuchać Opowieści Miasteczkowej Piwiarni. Relacja z odwiedzin pod adresemKomentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)