Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

 / AD
dodane: 08-05-2018 11:15   |   wyświetleń: 3619
Data wydarzenia: 11.05.2018

„Prowincjonalne miasteczko z bliska”

W najbliższy piątek nasz Skansen zaprasza na spotkanie z autorami scenariuszy i ekspozycji wnętrz muzealnego miasteczka.
„Prowincjonalne miasteczko z bliska”fot. Muzeum Wsi Lubelskiej 
Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej zaprojektowano według planu charakterystycznego dla małych miast południowo-wschodniej Polski z końca lat trzydziestych XX wieku. Układ przestrzenny jest oparty na prawie magdeburskim. Wnętrza urbanistyczne, takie jak rynek ze studnią, place, uliczki czy zaułki, zostały stworzone zgodnie z tradycją i wynikami badań historycznych. Oprócz różnorodności wnętrz, miasteczko oferuje dodatkowo miejsce widowisk teatralnych, wydarzeń okolicznościowych i muzealnych.

W piątek pracownicy opowiedzą o szczegółach pracy nad ekspozycjami. Odpowiedzą także na pytania dotyczące wnętrz i eksponatów oraz ich zastosowaniu, np.: co można było kupić w sklepie kolonialno-galanteryjnym, jak leczono zęby w gabinecie dentystycznym, co to jest trafika i wiele innych.

W prowincjonalnym miasteczku na odwiedzających czekają, m.in.:
-zakład fryzjerski,
-gabinet dentystyczny,
-mieszkanie burmistrza,
-restaurację z Zemborzyc,
-kołodziejnię z Bełżyc,
-sklep z wyrobami tytoniowymi,
-pracownię cholewkarską,
-warsztat szewski,
-piwiarnię i masarnię z Siedliszcza,
-sklep żelazny,
-sklep kolonialno-galanteryjny,
-pracownię krawiecką.

11 maja, godzina 10:00-14:00. Wstęp wolny.
Dla odwiedzających przewidziano upominki związane z wydarzeniem.

Wizytę w miasteczku polecamy z własnego doświadczenia. W lutym mieliśmy przyjemność wysłuchać Opowieści Miasteczkowej Piwiarni. Relacja z odwiedzin pod adresemKomentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)