Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

 
dodane: 29-02-2016 12:50   |   wyświetleń: 1130

Ulica Muzyczna: Rodzice i uczniowie toną w błocie

Przy dojeździe do bramy Szkoły Muzycznej miał być utwardzony dojazd. A jest błoto i są kałuże - denerwuje się pani Hanna.
Ulica Muzyczna: Rodzice i uczniowie toną w błociefot. Magdalena Plewka 
Wszędzie wokół błoto, nie można nigdzie zaparkować - komentuje pani Hanna (na zdjęciu), mama 8 letniej, uczennicy III klasy Szkoły Muzycznej. - Wszystkie nuty wpadły nam w błoto, musiałyśmy je czyścić i córka jest już spóźniona.

Dziś ruszył kolejny etap prac przy wydłużeniu ul. Muzycznej do stadionu. Do szkoły muzycznej dojedziemy tylko od ulicy Szczerbowskiego. Zakaz ruchu i postoju obowiązuje od skrzyżowania z Głęboką, Narutowicza i Nadbystrzycką do rzeki. 

Rodzice odwożący dzieci szkoły mogą wjechać w ulicę  Szczerbowskiego od al. Piłsudskiego lub przez ul. Ochotniczą od strony ul. Narutowicza. Bez zmian pozostaje wyjazd z ul. Szczerbowskiego w prawo w al. Piłsudskiego i przez ul. Strażacką w ul. Narutowicza.


Na stan ulicy Muzycznej narzekają również pracownicy Zespołu Szkół Plastycznych. Pani Elżbieta, nauczycielka  w „Plastyku” mówi: Mam nadzieję, ta sytuacja się poprawi. Wiedziałam, że roboty zaczynają się dzisiaj, ale nie sadziłam, że będzie aż tak duże zamieszanie.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów - mówi dyrektor Szkoły Muzycznej, Elwira Śliwkiewicz–Cisek. - Nasza szkoła to podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym, razem 530 uczniów. Większość podopiecznych dojeżdża do szkoły z instrumentami, nie możemy pozwolić sobie na jakikolwiek dyskomfort. Dzisiaj jest ładna pogoda, a co będzie, jak się popsuje... Jutro będziemy rozmawiać z inwestorem - dodaje.

Jak informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza, dojazd do szkoły jest zapewniony i rodzice mogą odwozić dzieci pod szkołę. - Skoro jest budowa, to nie będzie idealnie czysto - dodaje.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)