Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Redakcja  / AD
dodane: 05-01-2018 23:11   |   wyświetleń: 5622

Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy

111 nowych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Jak wstąpić do służb mundurowych, opowiada nam świeżo zaprzysiężony funkcjonariusz
Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszyfot. Aleksandra Drozdowska 
     Wzniosły moment na zakończenie wyboistej drogi.

     Łącznie 15 komend miejskich i powiatowych zostanie zasilonych przez młodych funkcjonariuszy i funkcjonariuszki, którzy dzisiaj rano złożyli ślubowanie. Podczas uroczystego apelu wypowiedzieli słowa policyjnej przysięgi i z rąk kierownictwa otrzymali upragnione odznaki. „Bardzo duże emocje”, „stres, ale zarazem satysfakcja i zadowolenie z osiągnięcia celu”, „wzniosły moment” – tak wydarzenie komentują świeżo mianowani policjanci.


     Na ten moment każdy z kandydatów czekał pół roku. Droga do niego wiodła przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. „Najpierw sprawdzana była wiedza ogólna, obowiązywały zagadnienia z zakresu przepisów prawa oraz wiedzy o społeczeństwie” – opowiada nam Piotr Rosiecki, jeden z funkcjonariuszy zaślubionych podczas dzisiejszej ceremonii. Następnie na kandydatów czekał test fizyczny. „Tor przeszkód wygląda tak samo zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Punktacja również jest taka sama dla obu płci” – precyzuje funkcjonariusz Rosiecki. Ostatni etap stanowił test psychologiczny sprawdzający predyspozycje do służby w Policji. Pozytywne przejście każdego testu nie oznaczało pewnego przyjęcia w szeregi Policji – kandydaci systematycznie zbierali punkty, a tylko najlepsi z nich mogli dzisiaj świętować rozpoczęcie pracy.


   Jeszcze nie do jednostki

     Funkcjonariusze zostali przyjęci do służby pod koniec ubiegłego roku, ale zanim rozpoczną pracę w jednostkach, muszą przejść okres kursu podstawowego. „W poniedziałek czeka nas wyjazd do Szkoły Policji w Słupsku” – tłumaczy dalej funkcjonariusz Rosiecki. „Szkolenie będzie trwało 7 miesięcy. W trakcie nauki poznamy specyfikę służby w Policji, zdobędziemy niezbędną wiedzę z zakresu przepisów prawa. Duży nacisk stawia się również na ćwiczenia fizyczne i techniki samoobrony” – precyzuje. Dopiero po tym okresie funkcjonariusze uzyskają odpowiednie wykształcenie i powrócą do swoich macierzystych jednostek.


   I Ty możesz wstąpić do Policji?

     Chętnych do wstąpienia w szeregi policji nie brakuje. Nie jest to jednak praca dla każdego a decyzji o niej nie da się podjąć przez przypadek. Wielu kandydatów jest świadomych, że służba trwa praktycznie całą dobę a nierzadko wymaga poświęcenia własnego zdrowia czy życia prywatnego. Co zatem przyciąga młodych ludzi do służby w mundurze? „Jest to bardzo ciekawy zawód – podkreśla Piotr Rosiecki. – Codziennie niesie nowe doświadczenia, wyzwania. Daje wiele możliwości rozwoju. Z pewnością każda, nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie w strukturze Policji coś, co ją zainteresuje”.


     Podanie o przyjęcie do służby można składać od wtorku do czwartku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Szczegóły dotyczące postępowania rekrutacyjnego przyszli kandydaci znajdą pod adresem:


http://lubelska.policja.gov.pl/lub/praca-w-policji/13281,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.htmlGaleria zdjęć

Komentowane

Sporo dziewczyn (2018-01-06 06:53) 350 355   |   zgłoś do usunięcia
Widzę sporo Pań. Za mundurem... chłopcy sznurem? :) ........ Ta z tylu to mogłaby mnie kontrolować!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)