Dziś są imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Redakcja  / AD
dodane: 05-01-2018 23:11   |   wyświetleń: 4203

Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy

111 nowych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Jak wstąpić do służb mundurowych, opowiada nam świeżo zaprzysiężony funkcjonariusz
Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszyfot. Aleksandra Drozdowska 
     Wzniosły moment na zakończenie wyboistej drogi.

     Łącznie 15 komend miejskich i powiatowych zostanie zasilonych przez młodych funkcjonariuszy i funkcjonariuszki, którzy dzisiaj rano złożyli ślubowanie. Podczas uroczystego apelu wypowiedzieli słowa policyjnej przysięgi i z rąk kierownictwa otrzymali upragnione odznaki. „Bardzo duże emocje”, „stres, ale zarazem satysfakcja i zadowolenie z osiągnięcia celu”, „wzniosły moment” – tak wydarzenie komentują świeżo mianowani policjanci.


     Na ten moment każdy z kandydatów czekał pół roku. Droga do niego wiodła przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. „Najpierw sprawdzana była wiedza ogólna, obowiązywały zagadnienia z zakresu przepisów prawa oraz wiedzy o społeczeństwie” – opowiada nam Piotr Rosiecki, jeden z funkcjonariuszy zaślubionych podczas dzisiejszej ceremonii. Następnie na kandydatów czekał test fizyczny. „Tor przeszkód wygląda tak samo zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Punktacja również jest taka sama dla obu płci” – precyzuje funkcjonariusz Rosiecki. Ostatni etap stanowił test psychologiczny sprawdzający predyspozycje do służby w Policji. Pozytywne przejście każdego testu nie oznaczało pewnego przyjęcia w szeregi Policji – kandydaci systematycznie zbierali punkty, a tylko najlepsi z nich mogli dzisiaj świętować rozpoczęcie pracy.


   Jeszcze nie do jednostki

     Funkcjonariusze zostali przyjęci do służby pod koniec ubiegłego roku, ale zanim rozpoczną pracę w jednostkach, muszą przejść okres kursu podstawowego. „W poniedziałek czeka nas wyjazd do Szkoły Policji w Słupsku” – tłumaczy dalej funkcjonariusz Rosiecki. „Szkolenie będzie trwało 7 miesięcy. W trakcie nauki poznamy specyfikę służby w Policji, zdobędziemy niezbędną wiedzę z zakresu przepisów prawa. Duży nacisk stawia się również na ćwiczenia fizyczne i techniki samoobrony” – precyzuje. Dopiero po tym okresie funkcjonariusze uzyskają odpowiednie wykształcenie i powrócą do swoich macierzystych jednostek.


   I Ty możesz wstąpić do Policji?

     Chętnych do wstąpienia w szeregi policji nie brakuje. Nie jest to jednak praca dla każdego a decyzji o niej nie da się podjąć przez przypadek. Wielu kandydatów jest świadomych, że służba trwa praktycznie całą dobę a nierzadko wymaga poświęcenia własnego zdrowia czy życia prywatnego. Co zatem przyciąga młodych ludzi do służby w mundurze? „Jest to bardzo ciekawy zawód – podkreśla Piotr Rosiecki. – Codziennie niesie nowe doświadczenia, wyzwania. Daje wiele możliwości rozwoju. Z pewnością każda, nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie w strukturze Policji coś, co ją zainteresuje”.


     Podanie o przyjęcie do służby można składać od wtorku do czwartku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Szczegóły dotyczące postępowania rekrutacyjnego przyszli kandydaci znajdą pod adresem:


http://lubelska.policja.gov.pl/lub/praca-w-policji/13281,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.htmlGaleria zdjęć

Komentowane

Sporo dziewczyn (2018-01-06 06:53) 204 203   |   zgłoś do usunięcia
Widzę sporo Pań. Za mundurem... chłopcy sznurem? :) ........ Ta z tylu to mogłaby mnie kontrolować!
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka
Niezwykłe odkrycie archeologiczne przy Placu Łokietka Moneta znaleziona przy Placu Łokietka stawia pod znakiem zapytania datowanie początków osadnictwa na terenie Lublina.
The Beatles przejmą Lublin!
The Beatles przejmą Lublin! Pod koniec lipca w Lublinie po raz kolejny wybrzmią utwory Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Lubelscy Fani The Beatles zapraszają na Trzeci Międzynarodowy Zlot, jaki będzie miał miejsce w ostatni weekend lipca w Kozim Grodzie.
Bronowice przywitały wakacje
Bronowice przywitały wakacje W niedzielę mieszkańcy Bronowic świętowali zakończenie sezonu kulturalnego.
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa Kto ucieszy się z wysokiej wilgotności powietrza?
Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl