Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Redakcja  / Joanna Mazurek
dodane: 17-01-2018 14:06   |   wyświetleń: 1141

Pracownica banku uchroniła 86-latka przed utratą oszczędności.

Wczoraj do 86-letniego mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i poinformowała, że pieniądze na koncie bankowym starszego pana są zagrożone przez grupę przestępczą.
Pracownica banku uchroniła 86-latka przed utratą oszczędności.fot. KWP Lublin 
Wczoraj do 86-letniego mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i poinformowała, że pieniądze na koncie bankowym starszego pana są zagrożone przez grupę przestępczą. 86-latek miał wypłacić 50 000 zł z jednego banku i utworzyć nowe konto w drugim banku podając wszystkie dane i kody rzekomemu stróżowi prawa. Czujność pracownicy banku pomogła starszemu mężczyźnie nie stracić tak dużej sumy.

Wczoraj przed południem na telefon stacjonarny 86-latka zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta „Andrzeja Zielińskiego”. Poinformował, że na terenie Lublina działa grupa przestępcza, która okrada konta bankowe. Następnie „funkcjonariusz” wypytał o wszystkie konta bankowe i lokaty oraz jaką ilość pieniędzy posiada straszy pan. Później poinformował, że musi pójść do banku i wypłacić wszystkie oszczędności, bo inaczej padnie ofiarą oszustów.

Rozmowa przeniosła się na telefon komórkowy. 86-latek zgodnie z instrukcją poszedł do banku i wypłacił 50 000 zł. Z dana sumą udał się do wskazanego przez oszusta banku znajdującego się przy ulicy Zana, aby tam założyć konto i wpłacić wszystkie pieniądze. Podczas procesu zakładania konta starszy mężczyzna przez cały czas rozmawiał z oszustem przez telefon, a do obsługi konta podał nie swój numer telefonu. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenie u pracownicy banku, która zorientowała się, że mężczyzna rozmawia z oszustem. Kiedy kobieta przejęła telefon od 86-latka, rozmówca powiedział, że jest wnuczkiem starszego mężczyzny, podał swój numer telefonu i się rozłączył. Dzięki czujności pracownicy mężczyzna nie padł ofiarą oszusta i nie stracił wszystkich swoich oszczędności.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy podają się za funkcjonariuszy czy też członków rodziny próbując wyłudzić od starszych osób pieniądze.

„Przypominamy, że tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed oszustami. Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy dzwoniąc podają się za członków rodziny, a teraz coraz częściej za policjantów. Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych wartościowych rzeczy, jak najszybciej skontaktujmy się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się, czy rzeczywiście osoba ta zwracała się do nas z prośbą i to uchroni nas przed oszustwem. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy.”

Źródło: KWP Lublin

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)