Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

 / Rafał Januszczak
dodane: 14-04-2018 10:56   |   wyświetleń: 769

Zwycięzcy Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 [WIDEO]

W piątkowy wieczór w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zostały przyznane Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 w czterech kategoriach.
Zwycięzcy Nagrody Miasta Lublin za rok 2017 [WIDEO]fot. Michał Abramek 

Działalność osób wyróżnionych wiąże się z Lublinem oraz promuje miasto w kraju lub za granicą. Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę finansową.
Nagrody wyręczyli prezydent miasta Lublin, Krzysztof Żuk oraz przewodniczący komisji nagród - prof. Leszek Mądzik. 

Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2017 rok otrzymali Łukasz Witt-Michałowski i Marcin Wroński, za widowisko teatralne „Pogrom w przyszły wtorek” na podstawie książki Wrońskiego o tym samym tytule. Wydarzenie prezentowane było w ubiegłym roku na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z okazji obchodów 700-lecia Miasta.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w roku 2017 kierowana jest do animatorów i menadżerów kultury. W tym roku została przyznana Fundcji Sztukmistrze za podejmowanie działań służących rozwojowi kultury i nowego cyrku. 

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności trafiła do Waldemara Michalskiego, nominowanego za 60 lat pracy i działalności twórczej, poetę, krytyka literackiego i redaktora związanego z lubelskim Kwartalnikiem "Akcent".

Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 roku przyznawana jest za wspieranie (finansowe lub pozafinansowe) przedsięwzięć artystycznych, twórczych i innych z zakresu działalności artystycznej. Jej laureatem został Budimex S.A..

Na Gali Kultury wręczono też inne nagrody. Medal prezydenta trafił do poetki Magdaleny Jankowskiej. Medale 700-lecia otrzymali m.in: Bohdan Zadura, Mieczysława Jureckiego, Jarosława Wacha czy reżysera Pawła Passiniego.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)