Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Joanna Danielewicz
dodane: 05-12-2015 19:49   |   wyświetleń: 1175

Zorganizowali Mikołajki podopiecznym placówek opiekuńczych

Dzieci z trzech placówek wsparcia dziennego w Białej Podlaskiej i wychowankowie Domu Dziecka w Komarnie wspólnie bawiły się na Festynie Mikołajkowym zorganizowanym przez uczniów ZSZ nr 2.
Zorganizowali Mikołajki podopiecznym placówek opiekuńczychfot. Batrek Wołoszko 
Na dziesiątym już festynie pojawiło się 90 dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez stowarzyszenia Promień, Amikus i Perspektywa oraz wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Komarnie.

- Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli od wielu lat co roku organizują w okresie przedświątecznym takie spotkanie. Wiem że dzieci nas odwiedzające co roku dopytują o tę imprezę i nie mogą się doczekać. Dla naszej młodzieży to taki trening empatii, odpowiedzialności za drugiego człowieka i umiejętności dzielenia się dobrem z innymi – mówi Małgorzata Twarowska - Przygoda, wicedyrektor w ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej.

Młodzież z zespołu szkół nie tylko przygotowała dzieciom przedstawienie, którym je powitano. Były kanapki, słodycze, samodzielnie ugotowany kompot. – Dzieci wezmą też udział w warsztatach rękodzielniczych i zajęciach technicznych np. ze sterowania samochodami. Myślę, że atrakcji nie zabraknie – dodaje wicedyrektor.

W festynie uczestniczył też dyrektor ZSZ Daniel Sikona i to on powitał małych gości i ich opiekunów, jednocześnie dziękując swoim uczniom i nauczycielom za zorganizowanie imprezy.

Festyn otworzył i aktywnie w nim zresztą uczestniczył Michał Litwiniuk, wiceprezydent Białej.

Przedsięwzięcie wsparły bialskie firmy i darczyńcy prywatni. – Jesteśmy naszym sponsorom bardzo wdzięczni, bo bez tej pomocy nie moglibyśmy zorganizować festynu w takim wydaniu – przyznaje Małgorzata Twarowska-Przygoda.

Sponsorami mikołajkowej zabawy byli: SM Mlekovita/o. Biała Podlaska, PPHU "Tur", hurtownia artykułów szkolnych "Select", PZU/ O. Biała Podlaska, Dariusz Furmaniuk - firma ADF Doradcy, Anna i Dariusz Antkowiak - gospodarstwo argoturystyczne "Przy Wąwozie".

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)