Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 
dodane: 12-03-2018 15:59   |   wyświetleń: 427

Zmiany w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego

Zmiany w regulaminie zostały wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami. Rozmowy trwały od października 2017 roku.
Zmiany w nowej edycji Budżetu Obywatelskiegofot. lublin.eu 

W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 15 marca i potrwa miesiąc – do 15 kwietnia. Projekty będzie można składać wyłącznie przez stronę internetową www.obywatelski.lublin.eu, bez konieczności składania wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Osoby, które nie korzystają z komputera mogą złożyć formularz w Biurze Obsługi Mieszkańców. 

 Jeżeli projekt będzie realizowany w konkretnym miejscu (np. szkoła), wnioskodawca musi złożyć pisemną zgodę zarządcy danego terenu. Jest to kolejna nowość tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Zmiany w regulaminie zostały wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami. Rozmowy trwały od października 2017 roku. W sumie z 97 uwag do regulaminu 64 zostały uwzględnione, z czego aż 45 w całości.

- Budżet Obywatelski to stały element kalendarza partycypacyjnego w Lublinie. Cieszę się, że aktywność mieszkańców naszego miasta nie sprowadza się tylko i wyłącznie do zgłaszania projektów i głosowania. Mieszkańcy znaleźli czas, by podzielić się uwagami o tym procesie, większość z nich uwzględniamy w nowym regulaminie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku głosowanie odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie mogła oddać każda osoba zameldowana w Lublinie bądź dopisana do listy osób głosujących w Budżecie Obywatelskim.

W tegorocznej edycji będzie można oddać swój głos na jeden duży projekt i dwa mniejsze, (jest to kolejna nowość, do tej pory głosowaliśmy na jeden duży i jeden mały).

Dla najaktywniejszej dzielnicy przewidziano bonus – 50% przyszłorocznej rezerwy (tj. 70 000). Na kartach do głosowania będzie możliwość zaznaczenia swojej dzielnicy, frekwencja będzie liczona procentowo, w oparciu o oficjalne dane.


Źródło: lublin.eu


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)