Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

 
dodane: 29-10-2016 12:29   |   wyświetleń: 828

Zmiana czasu na zimowy. Śpimy dziś o godzinę dłużej

Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z soboty na niedzielę przestawimy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2. Oznacza to, że śpimy dziś o godzinę dłużej. Ucieszyć się powinni również imprezowicze.
Zmiana czasu na zimowy. Śpimy dziś o godzinę dłużejfot. Tomasz Goławski 
Czas letni na zimowy zmieniamy zawsze w ostatni weekend października - w tym roku będzie to noc z 29 na 30 października czyli z soboty na niedzielę. Oznacza to, że dziś śpimy lub bawimy się w nocy o godzinę dłużej. Przy zmianie czasu pamiętajmy jednak, aby przestawić tradycyjne zegary i zwrócić uwagę na ustawienia czasu w telefonach komórkowych i innych urządzeniach elektronicznych. Większość z nich przestawia się automatycznie, ale w starszych modelach może zajść potrzeba zrobienia tego ręcznie.

Zmiana czasu, wprowadzona przed laty w celu zaoszczędzenia energii, dziś zdaniem coraz większej liczby osób nie ma dziś ekonomicznego uzasadnienia. Większość fabryk pracuje bowiem w trybie 24-godzinnym i przy sztucznym oświetleniu. W Polsce czas (z drobnymi przerwami) zmieniamy od XX-lecia międzywojennego. Zmiana czasu została na stałe wprowadzona do polskiego kalendarza w 1977 roku. W każdej chwili może być jednak zaniechana. Stosowne kompetencje leżą bowiem w gestii Premier RP i mogą być wdrożone niemal w każdej chwili.

Czy zdaniem naszych Czytelników zmiana czasu z letniego na zimowy jest potrzebna?

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)