Dziś są imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Łukasz Kurowski
dodane: 14-10-2015 10:54   |   wyświetleń: 711

Zmarł pod Urzędem Miasta, gdzie jest mobilny defibrylator!

Wczoraj rano pod budynkiem Urzędu Miasta zmarł mężczyzna. Gdy przyjechała karetka pogotowia na pomoc było już za późno. Była jednak szansa na uratowanie mężczyzny, gdyż w Urzędzie Miasta od niedawna jest mobilny defibrylator!
Zmarł pod Urzędem Miasta, gdzie jest mobilny defibrylator!fot. Łukasz Kurowski 
Urządzenie pojawiło się w Magistracie kilka tygodni temu na wniosek jednego z radnych. Wczoraj nawet odbyło się szkolenie, na którym urzędnicy poznawali zasady obsługi!

Udało nam się porozmawiać z jedną z osób, która była na tym szkoleniu. Dowiedzieliśmy się, że nikt nie powiadomił Urzędu, że przed budynkiem jest mężczyzna potrzebujący pomocy. Urzędnicy zorientowali się o sytuacji dopiero, gdy na miejscu zjawiła się karetka pogotowia.

Szkolenie odbywało się w przygnębiającej atmosferze - mówi nam urzędnik.

Nikt nie jest w stanie teraz odpowiedzieć na pytanie, czy gdyby użyto defibrylatora dostępnego w Urzędzie, mężczyzna by przeżył. Wiadomo jednak, że podjęto decyzję o oznakowaniu budynku, że w środku dostępny jest sprzęt ratujący życie. Miejmy nadzieję, że następnym razem świadkowie takiego zdarzenia zgłoszą się do Urzędu i uratują ludzkie życie.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)