Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 
dodane: 29-02-2016 18:14   |   wyświetleń: 821

Wyświetlacze na drogach ułatwiają życie kierowcom

Od niedawna na lubelskich drogach pojawiły się potężne konstrukcje. - Co to, do licha, jest? Po co wydali tyle pieniędzy, by informować mnie o odległości do Carrefura? - pyta Pani Monika - Kiedyś to samo było na tanich tabliczkach z blachy. W czym i komu to prezeszkadzało? Dla mnie było nawet wygodniejsze.
Wyświetlacze na drogach ułatwiają życie kierowcomfot. Oleksandra Radczenko 
Chodzi tutaj o wyświetlacze (tablice informacyjne) – bardzo podobne do tych, znanych z autostrad albo dróg ekspresowych. To są tablice zmiennej treści, zamontowane w ramach budowy Systemu Zarządzania Ruchem. Na nich wyświetlane dwa rodzaje informacji:
  1.   informacje stałe: o czasach przejazdu, kierunkach jazdy etc. 
  2.   informacje zmienne: o awariach, wypadkach, innych utrudnieniach.   
 - W ramach budowy Systemu Zarządzania Ruchem ustawionych zostało 10 takich tablic – mówi Karol Kieliszek  z biura prasowego Ratusza. - Znajdują się one na:      
  •  al. Kraśnickiej (przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II jadąc do centrum i przed skrzyżowaniem z ul. Nałęczowską jadąc na Kraśnik)      
  • al. Solidarności (między al. Kompozytorów Polskich a ul. Generała Ducha jadąc na Warszawę i w rejonie ul. Dolna 3 Maja jadąc na Zamość)     
  •  al. Tysiąclecia (jadąc w kierunku ronda pod Zamkiem od strony Zamościa)     
  •  al. Unii Lubelskiej (w rejonie ul. Zamojskiej na obu jezdniach)     
  •  ul. Dywizjonu 303 (dwie w rejonie rzeki Czerniejówki)     
  •  ul. Kunickiego (przed skrzyżowaniem z ul. Dywizjonu 303 jadąc do centrum).   

Dodatkowo do systemu włączone są dwie takie same tablice, wybudowane w ramach budowy przedłużenia al. Solidarności.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)