Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

 
dodane: 29-02-2016 18:14   |   wyświetleń: 772

Wyświetlacze na drogach ułatwiają życie kierowcom

Od niedawna na lubelskich drogach pojawiły się potężne konstrukcje. - Co to, do licha, jest? Po co wydali tyle pieniędzy, by informować mnie o odległości do Carrefura? - pyta Pani Monika - Kiedyś to samo było na tanich tabliczkach z blachy. W czym i komu to prezeszkadzało? Dla mnie było nawet wygodniejsze.
Wyświetlacze na drogach ułatwiają życie kierowcomfot. Oleksandra Radczenko 
Chodzi tutaj o wyświetlacze (tablice informacyjne) – bardzo podobne do tych, znanych z autostrad albo dróg ekspresowych. To są tablice zmiennej treści, zamontowane w ramach budowy Systemu Zarządzania Ruchem. Na nich wyświetlane dwa rodzaje informacji:
  1.   informacje stałe: o czasach przejazdu, kierunkach jazdy etc. 
  2.   informacje zmienne: o awariach, wypadkach, innych utrudnieniach.   
 - W ramach budowy Systemu Zarządzania Ruchem ustawionych zostało 10 takich tablic – mówi Karol Kieliszek  z biura prasowego Ratusza. - Znajdują się one na:      
  •  al. Kraśnickiej (przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II jadąc do centrum i przed skrzyżowaniem z ul. Nałęczowską jadąc na Kraśnik)      
  • al. Solidarności (między al. Kompozytorów Polskich a ul. Generała Ducha jadąc na Warszawę i w rejonie ul. Dolna 3 Maja jadąc na Zamość)     
  •  al. Tysiąclecia (jadąc w kierunku ronda pod Zamkiem od strony Zamościa)     
  •  al. Unii Lubelskiej (w rejonie ul. Zamojskiej na obu jezdniach)     
  •  ul. Dywizjonu 303 (dwie w rejonie rzeki Czerniejówki)     
  •  ul. Kunickiego (przed skrzyżowaniem z ul. Dywizjonu 303 jadąc do centrum).   

Dodatkowo do systemu włączone są dwie takie same tablice, wybudowane w ramach budowy przedłużenia al. Solidarności.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)