Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Redakcja  / ES
dodane: 02-03-2018 17:20   |   wyświetleń: 4092

Województwo lubelskie w rankingu najbiedniejszych obszarów UE według Eurostatu!

Eurostat opublikował listę najbiedniejszych obszarów Wspólnoty. W zestawieniu znalazło się województwo lubelskie.
Województwo lubelskie w rankingu najbiedniejszych obszarów UE według Eurostatu!fot. Internet 

Eurostat opublikował listę najbiedniejszych obszarów Wspólnoty. W zestawieniu znalazło się województwo lubelskie. Znajduje się na końcu listy wraz z czterema innymi polskimi województwami – podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Przelicznik jaki zastosowano to wysokość PKB przypadające na jednego mieszkańca, w odniesieniu do średniej unijnej. Dane zostały podane według PPS – standardu siły nabywczej, co oznacza, że pominięto różnice cenowe dla badanych obszarów. Zastosowanie takiego przelicznika niestety nie daje pełnego obrazu najbiedniejszych obszarów w UE, gdyż różnice cenowe są dość istotnym wskaźnikiem regulującym tego typu badania, szczególnie jeśli badane są obszary o dość dużym zróżnicowaniu.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął  Severozapaden w zachodniej Bułgarii (PKB wyniosło 29% średniej unijnej), drugim rejonem jest francuskie Majotta (33%), a za nim kolejny bułgarski region - Severen Tsentralen (34%). Dla porównania wysokość PKB w naszym województwie wyniosła 47%.Komentowane

znawca tematu (2018-03-02 17:31) 39 32   |   zgłoś do usunięcia
Są trzy rodzaje kłamstwa: 1. małe kłamstwo 2. duże kłamstwo 3. statystyka
Do znawcy tematu (2018-03-02 18:06) 42 42   |   zgłoś do usunięcia
Tak. To częściowo prawda. Nie odda ona (nie odzwierciedli) rzeczywistości. Ale daje jakiś pogląd na sprawę. Na dany temat. Rację ma autorka artykułu, że suche liczby (dochód na mieszkańca) to nie wszystko. Należy jeszcze uwzględnić siłę nabywczą pieniądza w danym miejscu (czyli co i ile mogę za to kupić). Może wtedy okazałoby się, że jednak lubelskie najbiedniejsze, bo np. w Bułgarii ceny dużo niższe... ;)
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl