Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Redakcja  / ES
dodane: 02-03-2018 17:20   |   wyświetleń: 4526

Województwo lubelskie w rankingu najbiedniejszych obszarów UE według Eurostatu!

Eurostat opublikował listę najbiedniejszych obszarów Wspólnoty. W zestawieniu znalazło się województwo lubelskie.
Województwo lubelskie w rankingu najbiedniejszych obszarów UE według Eurostatu!fot. Internet 

Eurostat opublikował listę najbiedniejszych obszarów Wspólnoty. W zestawieniu znalazło się województwo lubelskie. Znajduje się na końcu listy wraz z czterema innymi polskimi województwami – podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Przelicznik jaki zastosowano to wysokość PKB przypadające na jednego mieszkańca, w odniesieniu do średniej unijnej. Dane zostały podane według PPS – standardu siły nabywczej, co oznacza, że pominięto różnice cenowe dla badanych obszarów. Zastosowanie takiego przelicznika niestety nie daje pełnego obrazu najbiedniejszych obszarów w UE, gdyż różnice cenowe są dość istotnym wskaźnikiem regulującym tego typu badania, szczególnie jeśli badane są obszary o dość dużym zróżnicowaniu.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął  Severozapaden w zachodniej Bułgarii (PKB wyniosło 29% średniej unijnej), drugim rejonem jest francuskie Majotta (33%), a za nim kolejny bułgarski region - Severen Tsentralen (34%). Dla porównania wysokość PKB w naszym województwie wyniosła 47%.Komentowane

znawca tematu (2018-03-02 17:31) 81 78   |   zgłoś do usunięcia
Są trzy rodzaje kłamstwa: 1. małe kłamstwo 2. duże kłamstwo 3. statystyka
Do znawcy tematu (2018-03-02 18:06) 90 101   |   zgłoś do usunięcia
Tak. To częściowo prawda. Nie odda ona (nie odzwierciedli) rzeczywistości. Ale daje jakiś pogląd na sprawę. Na dany temat. Rację ma autorka artykułu, że suche liczby (dochód na mieszkańca) to nie wszystko. Należy jeszcze uwzględnić siłę nabywczą pieniądza w danym miejscu (czyli co i ile mogę za to kupić). Może wtedy okazałoby się, że jednak lubelskie najbiedniejsze, bo np. w Bułgarii ceny dużo niższe... ;)
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)