Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

 
dodane: 02-07-2016 16:12   |   wyświetleń: 714

Włamywacz z Lublina poddaje się karze

Za włamania i kradzieże odpowie 32-letni mieszkaniec Lublina. Kilka miesięcy temu włamał się do jednego z mieszkań i piwnicy na Starych Bronowicach. Trzy miesiące później okradł kolejne mieszkanie na tej samej ulicy. Straty wyceniono na kilka tys. złotych. Po zatrzymaniu przez policję przyznał się do winy, a niebawem dobrowolnie podda karze.
Włamywacz z Lublina poddaje się karzefot. Internet 

Jedno ze zgłoszeń o włamaniu policjanci  z VI komisariatu  otrzymali w lutym tego roku. Z przyjętego zawiadomienia, wynikało, że ktoś pod nieobecność domowników włamał się do mieszkania jednego z bloków na Starych Bronowicach. Łupem włamywacza padł telewizor, odtwarzacz dvd, tablety i butla gazowa. Straty wycenione zostały na kilka tys. zł.


Zgłoszenie o kolejnym  włamaniu na tej samej ulicy policjanci otrzymali w kwietniu. Tym razem włamywacz okradł piwnicę, z której wyniósł dwa rowery i piłę łańcuchową. Straty wyceniono na ponad 1 tys. zł.


Policja od jakiegoś czasu typowała do tych przestępstw znanego im 32-latka. Niedawno został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do obydwu włamań. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że oprócz tych przestępstw, ma jeszcze na sumieniu włamanie do samochodu i mieszkania w 2015 roku.


32-latek przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to  bezwzględne pozbawienie wolności na 18 miesięcy oraz częściowe naprawienie szkody przez zapłatę na rzecz pokrzywdzonego równowartości ukradzionego mienia.

Źródło: policja.gov

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)