Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Redakcja  
dodane: 29-03-2016 13:27   |   wyświetleń: 3393

Wkrótce ruszy przebudowa Placu Litewskiego!

Dziś o godzinie 11 w lubelskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę placu Litewskiego z firmą Budimex SA. Oznacza to, że wkrótce miejsce w centrum Lublina zmieni się nie do poznania.
Wkrótce ruszy przebudowa Placu Litewskiego!fot. UM Lublin 
Przebudowa Placu Litewskiego to jedna z naszych najważniejszych inwestycji, bo pokazuje serce miasta w takim standardzie, w jakim chcemy go widzieć, także w rozumieniu szacunku do historii i łączności z Pomnikiem Historii, jakim jest Stare Miasto - podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Prace na Placu zrealizuje firma Budimex, która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji. Jej przedstawiciele podali dzisiaj wstępny harmonogram realizacji inwestycji.

Chcemy prowadzić prace tak, by były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Zapewniam pana prezydenta i mieszkańców, że będziemy otwarci na sugestie i uwagi, by być jeszcze bardziej otwarci na potrzeby lublinian. Główne prace chcemy zakończyć do końca tego roku. Potem w zimie realizowałoby je się trudno. Następnie, do 30 kwietnia 2017 planujemy tylko prace wykończeniowe, związane np. z małą architekturą - mówi Radosław Górski, dyrektor ds. budowlanych firmy Budimex.

Między 7 a 11 kwietnia zostanie zamknięta część Placu Litewskiego, z wyłączeniem części, w której stoją pomniki tak, aby bez przeszkód odbyły się najbliższe uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Po 15 maja Plac będzie zamknięty w całości.

Przebudowa Placu Litewskiego to także okazja do rewitalizacji sąsiadujących bezpośrednio z Placem budynków Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej.

Trudno sobie wyobrazić przebudowę placu bez przebudowy otoczenia uczelnianego. Zależy nam, by plac pięknie wyglądał. Będziemy czynili wszystko, by również nasze budynki zmieniły wygląd i by na 700-lecie miasta wyglądały inaczej - mówi prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS.

W ramach modernizacji uporządkowana zostanie przestrzeń publiczna Placu Litewskiego o powierzchni ok 35 000 m2. Miejsce centralnej fontanny miejskiej zajmie nowoczesny i interaktywny kompleks urządzeń wodnych. Nowością będzie również wyłącznie z ruchu kołowego i przekształcenie w reprezentacyjny pasaż pieszy ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Kapucyńskiej oraz ul. Plac Litewski.

W trakcie robót Plac Litewski pozostanie dostępny dla realizowanych tam obchodów świąt i uroczystości narodowych. Prace rozpoczną się od modernizacji infrastruktury wraz z budową nowych sieci instalacyjnych. Równolegle prowadzone będą prace przy urządzaniu terenów zielonych, z uporządkowaniem układu ścieżek i zmianą nawierzchni. 

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl