Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 
dodane: 26-02-2018 16:06   |   wyświetleń: 724

Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zaprasza szkoły z całego regionu do udziału w akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Od dzisiaj do 2 marca w sztabie organizacyjnym odbierać można puszki i niezbędne materiały.
Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia fot. Szkoła Podstawowa w Kurowie 
Ruszyła akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Uczniowie szkół z całej Lubelszczyzny przygotowują wydarzenia kulturalne, kiermasze i spotkania, podczas których zbierają datki na wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Liderem organizacyjnym i ideowym akcji jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Tu mieści się także sztab organizacyjny, w którym do 2 marca odbierać można niezbędne materiały. Aby zgłosić szkołę do akcji należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.hospicjum.lublin.pl 


foto. www.hospicjum.lublin.pl 

To już 10 edycja akcji. W ubiegłym roku zakończyła się ona dużym sukcesem. W 140 szkołach z całego województwa zebrano ponad 100 tysięcy złotych. W ciągu dziewięciu edycji udało się zgromadzić aż 900 tysięcy złotych. Za te środki zakupiono dla podopiecznych Hospicjum sprzęt medyczny, leki, środki higieniczne i opatrunkowe, a także żywność.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” ma także wymiar edukacyjny. Celem jest uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby drugiej osoby.
– Wśród materiałów, które można odebrać w sztabie, znajduje się film edukacyjny, który opowiada o pracy Hospicjum. Można go wykorzystać na godzinach wychowawczych, jako wstęp do rozmowy o trudnych tematach: przemijania, śmierci, choroby – opowiada koordynatorka akcji – Agata Łaguna.

Akcja zakończy się w czerwcu koncertem podsumowującym. Jego dokładną datę poznamy w późniejszym terminie.

Ważne terminy:
26 lutego ‐ 2 marca – wydawanie puszek i materiałów, w godzinach 8.00-16.00 w sztabie akcji.
26 lutego ‐ 27 kwietnia – zbiórka pieniędzy w szkołach.
Do 18 maja – wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum.
Czerwiec – koncert podsumowujący akcję.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)