Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Monika Blandyna Lewkowicz  
dodane: 26-02-2018 16:06   |   wyświetleń: 508

Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zaprasza szkoły z całego regionu do udziału w akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Od dzisiaj do 2 marca w sztabie organizacyjnym odbierać można puszki i niezbędne materiały.
Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Małego Księcia fot. Szkoła Podstawowa w Kurowie 
Ruszyła akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Uczniowie szkół z całej Lubelszczyzny przygotowują wydarzenia kulturalne, kiermasze i spotkania, podczas których zbierają datki na wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Liderem organizacyjnym i ideowym akcji jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Tu mieści się także sztab organizacyjny, w którym do 2 marca odbierać można niezbędne materiały. Aby zgłosić szkołę do akcji należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.hospicjum.lublin.pl 


foto. www.hospicjum.lublin.pl 

To już 10 edycja akcji. W ubiegłym roku zakończyła się ona dużym sukcesem. W 140 szkołach z całego województwa zebrano ponad 100 tysięcy złotych. W ciągu dziewięciu edycji udało się zgromadzić aż 900 tysięcy złotych. Za te środki zakupiono dla podopiecznych Hospicjum sprzęt medyczny, leki, środki higieniczne i opatrunkowe, a także żywność.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” ma także wymiar edukacyjny. Celem jest uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby drugiej osoby.
– Wśród materiałów, które można odebrać w sztabie, znajduje się film edukacyjny, który opowiada o pracy Hospicjum. Można go wykorzystać na godzinach wychowawczych, jako wstęp do rozmowy o trudnych tematach: przemijania, śmierci, choroby – opowiada koordynatorka akcji – Agata Łaguna.

Akcja zakończy się w czerwcu koncertem podsumowującym. Jego dokładną datę poznamy w późniejszym terminie.

Ważne terminy:
26 lutego ‐ 2 marca – wydawanie puszek i materiałów, w godzinach 8.00-16.00 w sztabie akcji.
26 lutego ‐ 27 kwietnia – zbiórka pieniędzy w szkołach.
Do 18 maja – wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum.
Czerwiec – koncert podsumowujący akcję.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl