Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Cezary Potapczuk  
dodane: 12-03-2018 11:35   |   wyświetleń: 500

Wahadło na Abramowickiej

Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.
Wahadło na Abramowickiejfot. lublin.eu 

Prace przy przebudowie ulicy Abramowickiej nabierają tempa. O dzisiaj na odcinku ok 400 metrów od granicy miasta w kierunku centrum obwiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Jeśli powstaną zatory drogowcy wprowadzą sterowanie ręczne. Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.

-Przebudowa ul. Abramowickiej obejmuje m.in. budowę dodatkowych pasów ruchu, skrzyżowań oraz budowę chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy.
W ramach inwestycji przewidziana do budowy jest także pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej, wyposażona w miejsca postojowe dla samochodów osobowych Pętla będzie zlokalizowana w rejonie południowej granicy miasta.
Integralnym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie należytego odwodnienia oraz oświetlenia drogi poprzez budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego z dostosowaniem do potrzeb ruchu kołowego, rowerowego i pieszego. W ramach inwestycji zakłada się budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Po przebudowie 13 metrowa jezdnia będzie miała cztery pasy ruchu, dodatkowo pojawia się pasy do skrętu w lewo, oraz tzw azyle dla pieszych na wlotach na skrzyżowania z drogami bocznymi. Ścieżki rowerowe będą miały 2 metry szerokości a chodniki 1.5 m. Poza tym przebudowane zostanie oświetlenie uliczne (od podstaw) oraz sieci kablowe i sanitarne będące w kolizji z planowanym zagospodarowaniem pasa drogowego. Projekt zakłada też budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wszystkie prace mają się zakończyć do kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja kosztować będzie ok. 33 mln złotych. Dodajmy, ze jest to jedno z trzech zadań większego projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 835. Zakłada on również przedłużenie ul Dywizjonu 303 na odcinku od Kunickiego do Wrotkowskiej, oraz przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)