Dziś są imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Cezary Potapczuk  
dodane: 12-03-2018 11:35   |   wyświetleń: 270

Wahadło na Abramowickiej

Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.
Wahadło na Abramowickiejfot. lublin.eu 

Prace przy przebudowie ulicy Abramowickiej nabierają tempa. O dzisiaj na odcinku ok 400 metrów od granicy miasta w kierunku centrum obwiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Jeśli powstaną zatory drogowcy wprowadzą sterowanie ręczne. Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.

-Przebudowa ul. Abramowickiej obejmuje m.in. budowę dodatkowych pasów ruchu, skrzyżowań oraz budowę chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy.
W ramach inwestycji przewidziana do budowy jest także pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej, wyposażona w miejsca postojowe dla samochodów osobowych Pętla będzie zlokalizowana w rejonie południowej granicy miasta.
Integralnym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie należytego odwodnienia oraz oświetlenia drogi poprzez budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego z dostosowaniem do potrzeb ruchu kołowego, rowerowego i pieszego. W ramach inwestycji zakłada się budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Po przebudowie 13 metrowa jezdnia będzie miała cztery pasy ruchu, dodatkowo pojawia się pasy do skrętu w lewo, oraz tzw azyle dla pieszych na wlotach na skrzyżowania z drogami bocznymi. Ścieżki rowerowe będą miały 2 metry szerokości a chodniki 1.5 m. Poza tym przebudowane zostanie oświetlenie uliczne (od podstaw) oraz sieci kablowe i sanitarne będące w kolizji z planowanym zagospodarowaniem pasa drogowego. Projekt zakłada też budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wszystkie prace mają się zakończyć do kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja kosztować będzie ok. 33 mln złotych. Dodajmy, ze jest to jedno z trzech zadań większego projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 835. Zakłada on również przedłużenie ul Dywizjonu 303 na odcinku od Kunickiego do Wrotkowskiej, oraz przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.


Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nie żyje dr Marek Gędek
Nie żyje dr Marek Gędek Dziś w Lublinie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Marek Gędek - wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Majdanku. Miał 53 lata.
Prezent dla taty
Prezent dla taty Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a pomysłu na prezent brak? Przedstawiamy garść naszych inspiracji.
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce ...
Wydział Politologii UMCS w Lublinie gospodarzem dyskusji o muzyce politycznej Komunikowanie, kontestowanie, mobilizowanie - czyli jak wyjaśnić fenomen muzyki politycznej w relacji władza-obywatele ? jest przedmiotem konferencji naukowej UMCS.
Była szefowa COZL bez zarzutów
Była szefowa COZL bez zarzutów Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbiety Starosławskiej. Sprawa dotyczy oświadczeń składanych przez nią w związku z przetargami ogłaszanymi przez szpital. Decyzję prokuratury Zarząd Województwa zaskarżył do sądu.
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć ...
Dziś rozpoczyna się Mundial! Gdzie otwarcie będzie można obejrzeć w Lublinie? To już dziś! Rusza wielkie, jak nie największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Startują Mistrzostwa Świata w Rosji. Oficjalna ceremonia otwarcia zaczyna się już o godz. 16:30.

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl