Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

 
dodane: 12-02-2018 19:29   |   wyświetleń: 526

W środę rusza przebudowa Krakowskiego Przedmieścia

Rewitalizacja będzie odbywała się etapowo. Lubelski deptak jednak nie zostanie zamknięty dla ruchu.
W środę rusza przebudowa Krakowskiego Przedmieściafot. lublin.eu 

Prace rewitalizacyjne rozpoczną się już w środę 14 lutego i obejmą teren od strony ulicy Kapucyńskiej. Pierwszym etapem przebudowy będzie demontaż architektury małej, rozbiórka nawierzchni, montaż okablowania pod oświetlenie oraz przygotowanie nawierzchni kamiennej.  

Rewitalizacja Krakowskiego Przedmieścia ma być przedłużeniem odnowionego Placu Litewskiego. Odpowiedzialną za remont jest firma Strabag. Wzdłuż deptaka mają pojawić się nowe drzewa i ławki. Kostka betonowa zostanie zastąpiona granitem. Nowe drzewa pojawią się też przy Bramie Krakowskiej. Przejście dla pieszych będzie większe, a z odcinka od ulicy Bajkowskiego do przystanku na ulicy Królewskiej będzie usunięty bus pas. Dodatkowo zostanie zamontowana instalacja oświetleniowa. Na Krakowskim Przedmieściu pojawią się też nowe latarnie, na wzór tych z Placu Litewskiego. 

Przewiduje się, że inwestycja potrwa do połowy maja. Pomimo utrudnień w ruchu rewitalizowana przestrzeń nie zostanie zamknięta dla mieszkańców. Koszt całej inwestycji to prawie 13 mln zł.


Źródło: lublin.eu


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)