Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  
dodane: 12-05-2016 12:32   |   wyświetleń: 786

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Informujemy o zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w najbliższych dniach. Mają one związek z: przebudową al. Kompozytorów Polskich, naprawami gwarancyjnymi ul. Mełgiewskiej oraz robotami LPEC na ul. Bernardyńskiej
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchufot. Google Maps 
Pierwsza zmiana związana jest z przebudową al. Kompozytorów Polskich. Termin jej wprowadzenia to poniedziałek 16 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: do końca trwania przebudowy.

W najbliższy poniedziałek (16 maja) wykonawca obejmuje robotami drugi z wiaduktów. Chodzi o obiekt wschodni, czyli ten po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą oba obiekty. Objazd poprowadzony zostanie łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Natomiast komunikacja miejska i mieszkańcy os. Lipińskiego, wyłączone z ruchu obiekty, będą mogli ominąć ul. Paganiniego. W związku z tym jadąc al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Paganiniego przed wiaduktami.

Na tym etapie prac dopuszczony zostanie też wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Wykonany zostanie  także przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego pojazdom jadącym od strony DH Orfeusz. Podobnie pojazdom pogotowia ratunkowego udostępniony zostanie wyjazd w kierunku al. Smorawińskiego.

Naprawy gwarancyjne ul. Mełgiewskiej - termin: sobota 14 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: 1 doba. W najbliższą sobotę prowadzone będą roboty nawierzchniowe na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Antoniny Grygowej. Chodzi o skrzyżowanie w rejonie ul. Kasprowicza (miejsce robót oznaczone na mapie w załączeniu). Prace są realizowane w ramach napraw gwarancyjnych.

W rejonie prac na ul. Mełgiewskiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy, natomiast niemożliwy będzie wjazd na skrzyżowanie z ul. Antoniny Grygowej. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą możliwości korzystania ze skrzyżowania dwupoziomowego ulic: Metalurgiczna ("nowa" Mełgiewska) - Grygowej.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Termin: 13-15 maja (piątek-niedziela). Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: maksymalnie od godzin wieczornych 13 maja do końca dnia 15 maja

Przypominamy, że ku końcowi zmierzają prace przy modernizacji sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Ostatnim etapem zaplanowanym właśnie na najbliższy weekend będzie ułożenie nowej nawierzchni ulicy. W związku z tym ul. Bernardyńska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzona jutro (piątek, 13 maja) w godzinach wieczornych, ok godz. 20 i będzie obowiązywała maksymalnie do końca dnia 15 maja (niedziela). Niewykluczone bowiem, że wykonawca wykona roboty w krótszym czasie.

Roboty związane zarówno z frezowaniem, starej i tymczasowej nawierzchni położonej na wykopach, jak i układanie nowej nawierzchni będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na odcinku od pl. Wolności do ul. Zamojskiej.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego - Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego. Pozostałe pojazdy oprócz wspomnianego ciągu będą miały do dyspozycji jeszcze ul. Dolna Panny Marii.

W razie konieczności odstąpienia lub przerwania prac związanej z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, w dalszym ciągu terminem rezerwowym pozostaje weekend po Bożym Ciele.

Ostatnim etapem będzie wykonanie oznakowania poziomego, co nastąpi w późniejszym terminie i nie powinno przysparzać utrudnień w ruchu.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)