Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Redakcja  
dodane: 12-05-2016 12:32   |   wyświetleń: 848

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Informujemy o zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w najbliższych dniach. Mają one związek z: przebudową al. Kompozytorów Polskich, naprawami gwarancyjnymi ul. Mełgiewskiej oraz robotami LPEC na ul. Bernardyńskiej
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchufot. Google Maps 
Pierwsza zmiana związana jest z przebudową al. Kompozytorów Polskich. Termin jej wprowadzenia to poniedziałek 16 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: do końca trwania przebudowy.

W najbliższy poniedziałek (16 maja) wykonawca obejmuje robotami drugi z wiaduktów. Chodzi o obiekt wschodni, czyli ten po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą oba obiekty. Objazd poprowadzony zostanie łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Natomiast komunikacja miejska i mieszkańcy os. Lipińskiego, wyłączone z ruchu obiekty, będą mogli ominąć ul. Paganiniego. W związku z tym jadąc al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Paganiniego przed wiaduktami.

Na tym etapie prac dopuszczony zostanie też wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Wykonany zostanie  także przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego pojazdom jadącym od strony DH Orfeusz. Podobnie pojazdom pogotowia ratunkowego udostępniony zostanie wyjazd w kierunku al. Smorawińskiego.

Naprawy gwarancyjne ul. Mełgiewskiej - termin: sobota 14 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: 1 doba. W najbliższą sobotę prowadzone będą roboty nawierzchniowe na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Antoniny Grygowej. Chodzi o skrzyżowanie w rejonie ul. Kasprowicza (miejsce robót oznaczone na mapie w załączeniu). Prace są realizowane w ramach napraw gwarancyjnych.

W rejonie prac na ul. Mełgiewskiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy, natomiast niemożliwy będzie wjazd na skrzyżowanie z ul. Antoniny Grygowej. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą możliwości korzystania ze skrzyżowania dwupoziomowego ulic: Metalurgiczna ("nowa" Mełgiewska) - Grygowej.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Termin: 13-15 maja (piątek-niedziela). Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: maksymalnie od godzin wieczornych 13 maja do końca dnia 15 maja

Przypominamy, że ku końcowi zmierzają prace przy modernizacji sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Ostatnim etapem zaplanowanym właśnie na najbliższy weekend będzie ułożenie nowej nawierzchni ulicy. W związku z tym ul. Bernardyńska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzona jutro (piątek, 13 maja) w godzinach wieczornych, ok godz. 20 i będzie obowiązywała maksymalnie do końca dnia 15 maja (niedziela). Niewykluczone bowiem, że wykonawca wykona roboty w krótszym czasie.

Roboty związane zarówno z frezowaniem, starej i tymczasowej nawierzchni położonej na wykopach, jak i układanie nowej nawierzchni będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na odcinku od pl. Wolności do ul. Zamojskiej.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego - Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego. Pozostałe pojazdy oprócz wspomnianego ciągu będą miały do dyspozycji jeszcze ul. Dolna Panny Marii.

W razie konieczności odstąpienia lub przerwania prac związanej z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, w dalszym ciągu terminem rezerwowym pozostaje weekend po Bożym Ciele.

Ostatnim etapem będzie wykonanie oznakowania poziomego, co nastąpi w późniejszym terminie i nie powinno przysparzać utrudnień w ruchu.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Hofesh Shechter Company w Lublinie – ruszyła sprzedaż biletów ...
Hofesh Shechter Company w Lublinie – ruszyła sprzedaż biletów 28 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na spektakl ?Grand Finale? Hofesh Shechter Company. Kompania produkuje wyjątkowe dzieła choreografa Hofesha Shechtera, wciąż przekraczając kolejne granice. Podstawą jej funkcjonowania jest zróżnicowana, międzynarodowa grupa wybitnych tancerzy.
Policyjni antyterroryści szkolili się na Arenie Lublin
Policyjni antyterroryści szkolili się na Arenie Lublin Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie szkolili się wczoraj na Arenie Lublin. Antyterroryści muszą stale ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nie tylko wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych, ale szkolą się także we własnym zakresie. W miejscu, gdzie rozgrywane są największe imprezy o charakterze sportowym, policjanci ćwiczyli warianty działań zapewniające odpowiedni poziom zabezpieczenia kontrterrorystycznego.
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)