Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Radosław Czarnecki
dodane: 06-10-2015 06:24   |   wyświetleń: 837

Ulica nadal bez nazwy

Radni nie doszli do porozumienia w sprawie nadania nazwy dla ulicy w Strefie Lubartów, gdzie rozpoczęła się już budowa kolejnych zakładów pracy.
Ulica nadal bez nazwyfot. biznes.lubartow.pl 
O tym, że władze miasta proponują by nazwać tę ulicę "Strefową" pisaliśmy przed kilkoma tygodniami na portalu Lubartów24.pl. Nazwa taka miałaby wiązać się z miejscem, w którym się znajduje.

Choć sprawa wydawała się prosta to radni "nie zawiedli" i nad uchwałą dyskutowali przez blisko dwie godziny dochodząc do wniosku, że uchwała powinna być jeszcze raz rozpatrzona w komisjach Rady Miasta.

Brak porozumienia wywołała propozycja przegłosowana i przyjęta w komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Radni tej komisji przegłosowali poprawkę w sprawie zmiany nazwy ulicy na Porucznika Józefa Jurałomskiego "Jur", który zasłużył się dla naszego miasta. W ubiegłym roku jego nazwisko zostało wpisane do lubartowskiej księgi "Pamięć i Zobowiązanie”.

Radni na sesji mogli wysłuchać kim był "Jur", choć nie mieli wątpliwości, że postaci tej należy się uhonorowanie to nie byli przekonani, czy powinna być to ulica na terenach przemysłowych. Jako alternatywę podawano rondo przy ul. Kolejowej, które miałoby nosić jego imię. Ostatecznie większością głosów Rada Miasta zdecydowała, że sprawa wróci do komisji, które jeszcze raz zajmą się tym tematem i wypracują rozwiązanie.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy ...
Podawał się za detektywa, w zamian za dochowanie tajemnicy zażądał 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali fałszywego ? detektywa?. Mężczyzna zażądał od mieszkańca powiatu pruszkowskiego 10 tys. zł. Kwota ta miała być zapłatą za milczenie i ukrycie dowodów zdrady przed żoną 37 latka. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Nie miał nic do ukrycia i nie miał... żony.
Już jutro spektakl "Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)"
Już jutro spektakl Centrum Kultury w Lublinie, g. 19:00, 22 marca, Sala Czarna; bilety: 20 / 30 zł.
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa
XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa Przed nami święto słowa i recytacji. W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbędzie się wspólny, międzynarodowy finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej i XII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.
Bombardowanie włóczką ma 5 lat!
Bombardowanie włóczką ma 5 lat! Ponad 60 instalacji i 50 pasjonatów szydełkowania w grupie. Bombardowanie włóczką świętuje pięciolecie istnienia.
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej
Wpadł z blisko 70 kg krajanki tytoniowej Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)