Dziś są imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Radosław Czarnecki
dodane: 06-10-2015 06:24   |   wyświetleń: 796

Ulica nadal bez nazwy

Radni nie doszli do porozumienia w sprawie nadania nazwy dla ulicy w Strefie Lubartów, gdzie rozpoczęła się już budowa kolejnych zakładów pracy.
Ulica nadal bez nazwyfot. biznes.lubartow.pl 
O tym, że władze miasta proponują by nazwać tę ulicę "Strefową" pisaliśmy przed kilkoma tygodniami na portalu Lubartów24.pl. Nazwa taka miałaby wiązać się z miejscem, w którym się znajduje.

Choć sprawa wydawała się prosta to radni "nie zawiedli" i nad uchwałą dyskutowali przez blisko dwie godziny dochodząc do wniosku, że uchwała powinna być jeszcze raz rozpatrzona w komisjach Rady Miasta.

Brak porozumienia wywołała propozycja przegłosowana i przyjęta w komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Radni tej komisji przegłosowali poprawkę w sprawie zmiany nazwy ulicy na Porucznika Józefa Jurałomskiego "Jur", który zasłużył się dla naszego miasta. W ubiegłym roku jego nazwisko zostało wpisane do lubartowskiej księgi "Pamięć i Zobowiązanie”.

Radni na sesji mogli wysłuchać kim był "Jur", choć nie mieli wątpliwości, że postaci tej należy się uhonorowanie to nie byli przekonani, czy powinna być to ulica na terenach przemysłowych. Jako alternatywę podawano rondo przy ul. Kolejowej, które miałoby nosić jego imię. Ostatecznie większością głosów Rada Miasta zdecydowała, że sprawa wróci do komisji, które jeszcze raz zajmą się tym tematem i wypracują rozwiązanie.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)