Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Cezary Potapczuk  / AD
dodane: 16-04-2018 11:04   |   wyświetleń: 991

Tragedie motocyklowe

Sześć wypadków z udziałem motocyklistów, w tym dwa śmiertelne - to tragiczny bilans ostatnich cieplejszych dni w naszym regionie.
Tragedie motocyklowefot. KWP Lublin 
Do jednego z zdarzeń doszło w miejscowości Płudy w powiecie radzyńskim. Tam 35-latek, kierujący jednośladem zjechał z drogi, wpadł na liny naciągu słupa energetycznego, stracił równowagę i uderzył głową w ogrodzenie pobliskiej posesji. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W miejscowości Rudno w gminie Milanów 31-letni traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Skręcając w lewo, doprowadził do wypadku. Ciągnik wyposażony był dodatkowo w roboczy wysięgnik. Motocyklista nie miał szans na uniknięcie zderzenia i uderzył w przód pojazdu. Zginął na miejscu. 

O sporym szczęściu może mówić natomiast 23-letni motocyklista. Także i jemu ciągnik rolniczy zajechał drogę. Ranny trafił do szpitala, ale obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Kierujący traktorem porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Jest podejrzenie, że mógł być pijany. Został już zatrzymany i trafił do aresztu.

W ubiegłym roku 93 motocyklistów było uczestnikami wypadków, z czego ośmiu poniosło śmierć, a 80 odniosło obrażenia. Poszkodowanych zostało także sześciu pasażerów motocykli. Policjanci apelują i przypominają: użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski - motocykliści nie mają poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy kierowców przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. Zwiększy to szanse na bezpieczne dotarcie do celu.Tyle zostało z motocykla po zderzeniu z traktorem. 

Komentowane

Samobójcy. (2018-04-16 16:34) 70 72   |   zgłoś do usunięcia
Za szybko jeżdżą jak na polskie warunki. Drogi słabe, dziurawe i zabrudzone. Kierowcy samochodów nie patrzą w lusterka. Generalnie wszystkim brakuje wyobraźni i wszystkim się spieszy.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)