Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Cezary Potapczuk  / AD
dodane: 16-04-2018 11:04   |   wyświetleń: 1116

Tragedie motocyklowe

Sześć wypadków z udziałem motocyklistów, w tym dwa śmiertelne - to tragiczny bilans ostatnich cieplejszych dni w naszym regionie.
Tragedie motocyklowefot. KWP Lublin 
Do jednego z zdarzeń doszło w miejscowości Płudy w powiecie radzyńskim. Tam 35-latek, kierujący jednośladem zjechał z drogi, wpadł na liny naciągu słupa energetycznego, stracił równowagę i uderzył głową w ogrodzenie pobliskiej posesji. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W miejscowości Rudno w gminie Milanów 31-letni traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Skręcając w lewo, doprowadził do wypadku. Ciągnik wyposażony był dodatkowo w roboczy wysięgnik. Motocyklista nie miał szans na uniknięcie zderzenia i uderzył w przód pojazdu. Zginął na miejscu. 

O sporym szczęściu może mówić natomiast 23-letni motocyklista. Także i jemu ciągnik rolniczy zajechał drogę. Ranny trafił do szpitala, ale obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Kierujący traktorem porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Jest podejrzenie, że mógł być pijany. Został już zatrzymany i trafił do aresztu.

W ubiegłym roku 93 motocyklistów było uczestnikami wypadków, z czego ośmiu poniosło śmierć, a 80 odniosło obrażenia. Poszkodowanych zostało także sześciu pasażerów motocykli. Policjanci apelują i przypominają: użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski - motocykliści nie mają poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy kierowców przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. Zwiększy to szanse na bezpieczne dotarcie do celu.Tyle zostało z motocykla po zderzeniu z traktorem. 

Komentowane

Samobójcy. (2018-04-16 16:34) 84 91   |   zgłoś do usunięcia
Za szybko jeżdżą jak na polskie warunki. Drogi słabe, dziurawe i zabrudzone. Kierowcy samochodów nie patrzą w lusterka. Generalnie wszystkim brakuje wyobraźni i wszystkim się spieszy.
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)