Dziś są imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Marcin Wysokiński  
dodane: 01-04-2018 06:58   |   wyświetleń: 62872

Tragedia na oczach wiernych. Ksiądz zmarł podczas nabożeństwa Wielkanocnego [wideo]

Święta Wielkanocne to czas nadziei i radości. To Wielkanocne nabożeństwo skończyło się jednak tragedią. Dramat przeżyli wierni parafii w Kosobudach.
Tragedia na oczach wiernych. Ksiądz zmarł podczas nabożeństwa Wielkanocnego  [wideo] 
W Wielki Piątek, podczas Liturgii Męki Pańskiej, doszło do strasznej tragedii. W miejscowości Kosobudy (powiat zamojski, gmina Zwierzyniec) zmarł ksiądz sprawujący posługę. Na oczach wiernych, w końcowej części nabożeństwa tuż po udzieleniu komunii świętej, 31-letni wikariusz ks. Krystian Kotulski nagle zasłabł. Mimo szybko podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

Ksiądz Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2011 r. Obecnie sprawował posługę wikariusza w parafii św. Andrzeja Boboli w Kosobudach. Wcześniej pracował w parafii Lipsko koło Zamościa.

Jak czytamy na stronach parafii:

"Od 2017 roku ks. Krystian rozpoczął stałą współpracę z Katolickim Radiem Zamość jako jeden z prowadzących audycje “Nocna zmiana” i “Misja specjalna”. Był też przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, współorganizatorem “Ekstremalnej Drogi Krzyżowej”, pracował także z młodzieżą we wspólnocie Galilea."

O jego śmierci oficjalnie informuje parafia księdza na swojej stronie internetowej:
Śp. ks. Krystiana polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach – czytamy na stronie internetowej parafii. To trudna lekcja dla wszystkich wierzących z tejże wspólnoty.

Msza św. żałobna z udziałem ks. Biskupa –  kościół parafialny w Kosobudach – wtorek 3 kwietnia – godz. 18.00. Po Mszy całonocne czuwanie.

Msza św. pogrzebowa z udziałem ks. Biskupa – kościół Opatrzności Bożej w Zamościu – środa 4 kwietnia – godz. 13.00. Po Mszy złożenie ciała na cmentarzu.


Dzięki uprzejmości autora poniżej przedstawiamy krótkie wideo:

Video

Komentowane

Szkoda chłopaka (2018-04-01 07:43) 96 94   |   zgłoś do usunięcia
Taki młody ksiądz. Szkoda - jeszcze przez tyle lat mógł pełnić posługę. Ale widocznie Pan go potrzebował. Świeć Panie nad duszą jego!
Anna (2018-04-01 07:56) 109 103   |   zgłoś do usunięcia
Poszedł w ślady Pana...
Hmmm - deja vu (2018-04-01 08:10) 98 146   |   zgłoś do usunięcia
Ja tego chłopaka gdzieś już widziałam. Hmmm. Nie wiem czy nie u nas w kościele. Może podczas rekolekcji? Spowiedzi?
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)