Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Marcin Wysokiński  
dodane: 01-04-2018 06:58   |   wyświetleń: 63235

Tragedia na oczach wiernych. Ksiądz zmarł podczas nabożeństwa Wielkanocnego [wideo]

Święta Wielkanocne to czas nadziei i radości. To Wielkanocne nabożeństwo skończyło się jednak tragedią. Dramat przeżyli wierni parafii w Kosobudach.
Tragedia na oczach wiernych. Ksiądz zmarł podczas nabożeństwa Wielkanocnego  [wideo] 
W Wielki Piątek, podczas Liturgii Męki Pańskiej, doszło do strasznej tragedii. W miejscowości Kosobudy (powiat zamojski, gmina Zwierzyniec) zmarł ksiądz sprawujący posługę. Na oczach wiernych, w końcowej części nabożeństwa tuż po udzieleniu komunii świętej, 31-letni wikariusz ks. Krystian Kotulski nagle zasłabł. Mimo szybko podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

Ksiądz Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2011 r. Obecnie sprawował posługę wikariusza w parafii św. Andrzeja Boboli w Kosobudach. Wcześniej pracował w parafii Lipsko koło Zamościa.

Jak czytamy na stronach parafii:

"Od 2017 roku ks. Krystian rozpoczął stałą współpracę z Katolickim Radiem Zamość jako jeden z prowadzących audycje “Nocna zmiana” i “Misja specjalna”. Był też przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, współorganizatorem “Ekstremalnej Drogi Krzyżowej”, pracował także z młodzieżą we wspólnocie Galilea."

O jego śmierci oficjalnie informuje parafia księdza na swojej stronie internetowej:
Śp. ks. Krystiana polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach – czytamy na stronie internetowej parafii. To trudna lekcja dla wszystkich wierzących z tejże wspólnoty.

Msza św. żałobna z udziałem ks. Biskupa –  kościół parafialny w Kosobudach – wtorek 3 kwietnia – godz. 18.00. Po Mszy całonocne czuwanie.

Msza św. pogrzebowa z udziałem ks. Biskupa – kościół Opatrzności Bożej w Zamościu – środa 4 kwietnia – godz. 13.00. Po Mszy złożenie ciała na cmentarzu.


Dzięki uprzejmości autora poniżej przedstawiamy krótkie wideo:

Video

Komentowane

Szkoda chłopaka (2018-04-01 07:43) 106 111   |   zgłoś do usunięcia
Taki młody ksiądz. Szkoda - jeszcze przez tyle lat mógł pełnić posługę. Ale widocznie Pan go potrzebował. Świeć Panie nad duszą jego!
Anna (2018-04-01 07:56) 119 119   |   zgłoś do usunięcia
Poszedł w ślady Pana...
Hmmm - deja vu (2018-04-01 08:10) 110 173   |   zgłoś do usunięcia
Ja tego chłopaka gdzieś już widziałam. Hmmm. Nie wiem czy nie u nas w kościele. Może podczas rekolekcji? Spowiedzi?
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ...
Poszukiwany 10 listami gończymi 28-latek zatrzymany. Ma do odsiadki ponad 12 lat Lubelscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który poszukiwany był m.in. 10 listami gończymi i 4 nakazami. Łącznie do odbycia ma karę ponad 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji w gm. Wólka. 28-latek poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka
Nielegalna broń i amunicja u 64-latka Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą
Kradł z magazynu worki z używaną odzieżą Za kradzież co najmniej 6 worków ubrań ze sklepu z używaną odzieżą odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Pracownik magazynu został ujęty na gorącym uczynku w momencie, gdy próbował wynieść worek z ubraniami. W jego samochodzie policjanci znaleźli dodatkowe worki ze sklepowym asortymentem. Sklep oszacował straty na blisko 1,5 tys. zł.
Chińskie tabletki psychoaktywne
Chińskie tabletki psychoaktywne 28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Na trop nielegalnego procederu wpadli lubelscy policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii ...
Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)