Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Redakcja  / ES
dodane: 07-02-2018 13:33   |   wyświetleń: 2374

Szpital ma nowego dyrektora

SPZOZ w Łukowie ma nowego dyrektora. Pod koniec października ubiegłego roku Zarząd Powiatu Łukowskiego odwołał z funkcji dyrektora Władysława Kobielskiego. Jego funkcję tymczasowo pełnił Mariusz Furlepa. Dziś wiadomo już, że to on będzie dyrektorem SPZOZ im. św. Tadeusza w Łukowie.
Szpital ma nowego dyrektorafot. lukow24.pl 

Dlaczego Zarząd odwołał Kobielskiego? Spekulacji na ten temat było wiele. Jak się okazało współpraca z ówczesnym dyrektorem była dość utrudniona. Nie dotrzymywał on terminów z planowaną na ten rok inwestycją rozbudowy szpitala, nie realizował poleceń Zarządu, dodatkowo nieustannie żądał zwiększenia kwoty kredytu inwestycyjnego. W zaistniałej sytuacji dalsza współpraca z Kobielskim była niemożliwa. Obowiązki po ustępującym dyrektorze przejął wówczas jego zastępca ds. medycznych Mariusz Furlepa.

Wczoraj komisja konkursowa ogłosiła, że to właśnie on zostanie nowym szefem SPZOZ w Łukowie. Do konkursu stanęło kilku kandydatów, jednak do zasadniczej części konkursu przeszli: Zbigniew Kończak (Łódź), Piotr Latawiec (Rzeszów) oraz Mariusz Furlepa (Łuków).

Jak pisze portal lukow24.pl:

"Wszystkie osoby startujące w konkursie usłyszały trzy jednakowe pytania. Dotyczyły one koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Łukowie, współpracy z zespołem i sposobu rozwiązywania problemów wśród 1000 pracowników oraz sposobów kreowania pozytywnego wizerunku łukowskiego szpitala. Dodatkowo członkowie komisji zadawali szczegółowe pytania na przykład z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Kandydaci przedstawiali też swoje wizje dotyczące rozbudowy SP ZOZ. Wicestarosta Wolski w rozmowie z redakcją przekonywał, że jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowali wszyscy trzej panowie. Cała trójka przedstawiła zbliżone pomysły na szpital i akcentowała aby bazować, na tym co mamy obecnie. Chwalono m.in. punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zauważono, że szpital powinien być czymś więcej niż tylko placówką powiatową. Kandydaci z zewnątrz - jak przekonywał wicestarosta - dziwili się w ogóle, że SP ZOZ w Łukowie znajduje się na tzw. I stopniu referencyjności.

- Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy, zwłaszcza kandydatów spoza Łukowa. Bardzo trudne jest zbudowanie obrazu placówki i stworzenie koncepcji jej funkcjonowania jedynie na podstawie materiałów dostarczonych do konkursu. Wszystkie trzy koncepcje były spójne i dobrze przygotowane - powiedział Włodzimierz Wolski.

Teraz wicestarosta ma trzy dni na sporządzenie pełnego protokołu z prac komisji wybierającej dyrektora szpitala. Gdy dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony Zarządowi Powiatu, który formalnie zadecyduje o powierzeniu Mariuszowi Furlepie pełnoprawnego stanowiska. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek".

W tym roku rusza modernizacja łukowskiego szpitala. Jednym z obecnych priorytetów jest też szukanie środków finansowych z dotacji unijnych. Cała społeczność powiatu łukowskiego ma nadzieję, na znacznie lepszą współpracę obecnego dyrektora z Zarządem.

Kim jest Mariusz Furlepa?

Mariusz Furlepa jest lekarzem (o specjalizacji chirurgia ogólna) już prawie 22 lata. Pracuje w łukowskim szpitalu od 1996 roku. Staż podyplomowy oraz wszystkie późniejsze specjalizacje robił właśnie w łukowskim szpitalu.


Komentowane

I bardzo dobrze! (2018-02-07 14:07) 94 84   |   zgłoś do usunięcia
Jest szansa na zrobienie porządku w tym szpitalu. Jeszcze tylko przydałby się ktoś tak wyrazisty w łukowskim powiecie!
Lutek (2018-02-07 15:45) 83 80   |   zgłoś do usunięcia
U nas w powiecie rządzi burmistrz ;)
Lublin (2018-02-07 22:45) 83 96   |   zgłoś do usunięcia
W Lublinie też w tych szpitalacha często dziwne rzeczy się dzieją. Sorry, taki mamy klimat!
zdziwiony (2018-02-11 10:47) 70 69   |   zgłoś do usunięcia
jakie znaczenie dla mieszkańca Lublina ma wiadomosć z oddalonego o 100 km małego Łukowa?
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)