Dziś są imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Redakcja  / ES
dodane: 07-02-2018 13:33   |   wyświetleń: 1207

Szpital ma nowego dyrektora

SPZOZ w Łukowie ma nowego dyrektora. Pod koniec października ubiegłego roku Zarząd Powiatu Łukowskiego odwołał z funkcji dyrektora Władysława Kobielskiego. Jego funkcję tymczasowo pełnił Mariusz Furlepa. Dziś wiadomo już, że to on będzie dyrektorem SPZOZ im. św. Tadeusza w Łukowie.
Szpital ma nowego dyrektorafoto. lukow24.pl 

Dlaczego Zarząd odwołał Kobielskiego? Spekulacji na ten temat było wiele. Jak się okazało współpraca z ówczesnym dyrektorem była dość utrudniona. Nie dotrzymywał on terminów z planowaną na ten rok inwestycją rozbudowy szpitala, nie realizował poleceń Zarządu, dodatkowo nieustannie żądał zwiększenia kwoty kredytu inwestycyjnego. W zaistniałej sytuacji dalsza współpraca z Kobielskim była niemożliwa. Obowiązki po ustępującym dyrektorze przejął wówczas jego zastępca ds. medycznych Mariusz Furlepa.

Wczoraj komisja konkursowa ogłosiła, że to właśnie on zostanie nowym szefem SPZOZ w Łukowie. Do konkursu stanęło kilku kandydatów, jednak do zasadniczej części konkursu przeszli: Zbigniew Kończak (Łódź), Piotr Latawiec (Rzeszów) oraz Mariusz Furlepa (Łuków).

Jak pisze portal lukow24.pl:

"Wszystkie osoby startujące w konkursie usłyszały trzy jednakowe pytania. Dotyczyły one koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Łukowie, współpracy z zespołem i sposobu rozwiązywania problemów wśród 1000 pracowników oraz sposobów kreowania pozytywnego wizerunku łukowskiego szpitala. Dodatkowo członkowie komisji zadawali szczegółowe pytania na przykład z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Kandydaci przedstawiali też swoje wizje dotyczące rozbudowy SP ZOZ. Wicestarosta Wolski w rozmowie z redakcją przekonywał, że jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowali wszyscy trzej panowie. Cała trójka przedstawiła zbliżone pomysły na szpital i akcentowała aby bazować, na tym co mamy obecnie. Chwalono m.in. punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zauważono, że szpital powinien być czymś więcej niż tylko placówką powiatową. Kandydaci z zewnątrz - jak przekonywał wicestarosta - dziwili się w ogóle, że SP ZOZ w Łukowie znajduje się na tzw. I stopniu referencyjności.

- Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy, zwłaszcza kandydatów spoza Łukowa. Bardzo trudne jest zbudowanie obrazu placówki i stworzenie koncepcji jej funkcjonowania jedynie na podstawie materiałów dostarczonych do konkursu. Wszystkie trzy koncepcje były spójne i dobrze przygotowane - powiedział Włodzimierz Wolski.

Teraz wicestarosta ma trzy dni na sporządzenie pełnego protokołu z prac komisji wybierającej dyrektora szpitala. Gdy dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony Zarządowi Powiatu, który formalnie zadecyduje o powierzeniu Mariuszowi Furlepie pełnoprawnego stanowiska. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek".

W tym roku rusza modernizacja łukowskiego szpitala. Jednym z obecnych priorytetów jest też szukanie środków finansowych z dotacji unijnych. Cała społeczność powiatu łukowskiego ma nadzieję, na znacznie lepszą współpracę obecnego dyrektora z Zarządem.

Kim jest Mariusz Furlepa?

Mariusz Furlepa jest lekarzem (o specjalizacji chirurgia ogólna) już prawie 22 lata. Pracuje w łukowskim szpitalu od 1996 roku. Staż podyplomowy oraz wszystkie późniejsze specjalizacje robił właśnie w łukowskim szpitalu.


Komentowane

I bardzo dobrze! (2018-02-07 14:07) 22 8   |   zgłoś do usunięcia
Jest szansa na zrobienie porządku w tym szpitalu. Jeszcze tylko przydałby się ktoś tak wyrazisty w łukowskim powiecie!
Lutek (2018-02-07 15:45) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
U nas w powiecie rządzi burmistrz ;)
Lublin (2018-02-07 22:45) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
W Lublinie też w tych szpitalacha często dziwne rzeczy się dzieją. Sorry, taki mamy klimat!
zdziwiony (2018-02-11 10:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
jakie znaczenie dla mieszkańca Lublina ma wiadomosć z oddalonego o 100 km małego Łukowa?
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Państwowe Muzeum na Majdanku jednak zmieni nazwę!
Państwowe Muzeum na Majdanku jednak zmieni nazwę! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że należy zmienić nazwę Państwowego Muzeum na Majdanku.
Spór o Górki
Spór o Górki Na wczorajszej sesji rady miasta rozgorzała burzliwa dyskusja z udziałem radnych oraz mieszkańców Lublina, zaniepokojonych o przyszłość Górek Czechowskich.
Inka vs. Mazowiecki
Inka vs. Mazowiecki Kto zostanie patronem ulicy?
Zabójca 21-latki ponownie przed sądem
Zabójca 21-latki ponownie przed sądem Tym razem apelacyjnym, bowiem z karą 12 lat więzienia za brutalne zabójstwo, nie zgadza się minister sprawiedliwości. Prokuratura domaga się teraz 25 lat. W czwartek, podczas rozprawy Mateusz K oświadczył, że nie pamięta dramatycznych wydarzeń, że żałuje tego co się stało i poprosił o utrzymanie wyroku wydanego przez sąd okręgowy w 2015 roku.
Dzień Walki z Depresją
Dzień Walki z Depresją Od siedemnastu lat 23 lutego obchodzony jest w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.
Ostatni akt dramatu
Ostatni akt dramatu Zabójcy z Ciechanek przed sądem
Groźny wypadek przy stacji paliw. Dwie osoby w szpitalu! ...
Groźny wypadek przy stacji paliw. Dwie osoby w szpitalu! Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu przy stacji paliw na DK63. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Koniec współpracy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim?
Koniec współpracy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim? Ogólnopolskie media obiegła wczoraj informacja, że Lewy kończy współpracę w Cezarym Kucharskim. Czy na pewno?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Groźny wypadek przy stacji paliw. Dwie osoby w szpitalu!Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD [WIDEO]Mężczyzna poszukiwany przez policję ws. zabójstwa przy ul. Gęsiej odnaleziony w palącym się aucieKonferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w LublinieZabójstwo na ul. Gęsiej Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica zablokowana!Lublin gra Kraków – relacja wideo z planu serialu „Drogi wolności” [WIDEO]Spotkania Lubelskiej Bohemy Artystycznej [WIDEO]Środa Popielcowa - początek Wielkiego PostuSzef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]Wypadek w miejscowości Niemce. Coraz większe korki.

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2018
Dotknij sztuki
Dotknij sztuki
"Miasto, którego nie widać" to edukacyjna wystawa prac osób niewidomych lub słabowidzących. Podczas zwiedzania możemy dowiedzieć się, czym jest dla niewidomych kolor i co to jest tyflografika, a także zgłębić tajniki brajla. A wszystko to w celu przełamywania stereotypów.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,49 4,79 4,69 5,33 2,06

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...

Starsze artykuły

„Nowy” Rektor UMCS
Wyboru dokonano dzisiaj, 22 kwietnia, w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i ...
Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu
Na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17 - 18 letnich potwierdzonych ...
36. rocznica Świdnickich Spacerów
Dziś rozpoczęły ...
Czujni sąsiedzi złapali złodzieja
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Około godziny 23.00 dyżurny ...
Runmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!
Do biegu, który jest sprawdzianem dla ludzkich możliwości i ...
Mistrzowie Freedivingu wystartują w Lublinie
Freediving to inaczej nurkowanie swobodne. Sport ten znany jest ...
Piknik NATO w Lublinie
    Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium NATO - Rady ...
Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino z dofinansowaniem
- To dla nas jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie, ...
Akademia Piłkarska Motoru Lublin ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego ...
 Akademia Piłkarska Motoru Lublin ze statusem Organizacji ...
Prezydent Lublina gościem Klubu Obywatelskiego
Tematyka samego spotkania była bardzo zróżnicowana, większość tematów dotykała ...
Miałeś wypadek? Sprawdź co możesz zrobić...
Miałeś wypadek? Sprawdź co Ludzie nieświadomi swoich praw I ...
Blisko 100 nowych policjantów rozpoczęło służbę
Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest pierwszym w tym roku. Dziewięćdziesięciu ...
Teatr jednego aktora, czyli Ireneusz Krosny w Tomaszowie Lubelskim i ...
„Mowa ciała” to najnowsza ...
Zapraszamy na Lublin Startup Festival
I dzień wydarzenia to cykl 39 warsztatów z zakresu wiedzy ...
Stok narciarski z drona
Synoptycy ostrzegają przed upałami
Upały mogą pojawić się dziś od godz. 12:00 i utrzymać ...
Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego przez internet
Władze miasta zachęcają do skorzystania z tej formy przygotowania wniosku ...
ALERT POGODOWY: Uwaga na silny wiatr
Portal pogodowy Info MeteoLu ostrzeżenia śle już od wczoraj. ...
Bilety na mecz Polska - Rosja rozdane!
Pytanie konkursowe brzmiało:Jaki był wynik ostatniego meczu reprezentacji Polski w ...
Dwa śmiertelne wypadki. Policja apeluje o ostrożność
Do pierwszego z wypadków doszło wczoraj w miejscowości Nieszawa (powiat ...
Rozpoczynamy dyskusję o Żmigrodzie
Prace dyplomową przygotowała studentka kierunku Gospodarka Przestrzenna UMCS Olga ...
W Lublinie powstaną zielone „Miejsca dla Ciebie”
"Miejsca dla Ciebie" to skwery z elementami małej architektury - ...
Koordynatorzy grup młodzieżowych poszukiwani!
   Projekt skupia się na aktywizacji młodych ludzi do ...
14-latkowie zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy
Wczoraj po godzinie 15 do dyżurnego łukowskiej komendy policji zadzwonił ...
Zginął w wywróconym ciągniku
Mężczyzna prowadził ursusa C-330. Ciągnął przyczepę z drzewem. Z nieustalonych ...
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji
Służbowe legitymacje wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 503-112-507 cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512 24 21 24
tel. 508-106-103
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501 050 024
tel. 667-195-088
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 500-527-525
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 884-374-104
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Paulina Staszczyk
tel. 720-081-081
paulina@lublin24.pl

Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24