Dziś są imieniny: Emila, Neleny, Romy

Redakcja  / ES
dodane: 07-02-2018 13:33   |   wyświetleń: 1441

Szpital ma nowego dyrektora

SPZOZ w Łukowie ma nowego dyrektora. Pod koniec października ubiegłego roku Zarząd Powiatu Łukowskiego odwołał z funkcji dyrektora Władysława Kobielskiego. Jego funkcję tymczasowo pełnił Mariusz Furlepa. Dziś wiadomo już, że to on będzie dyrektorem SPZOZ im. św. Tadeusza w Łukowie.
Szpital ma nowego dyrektorafoto. lukow24.pl 

Dlaczego Zarząd odwołał Kobielskiego? Spekulacji na ten temat było wiele. Jak się okazało współpraca z ówczesnym dyrektorem była dość utrudniona. Nie dotrzymywał on terminów z planowaną na ten rok inwestycją rozbudowy szpitala, nie realizował poleceń Zarządu, dodatkowo nieustannie żądał zwiększenia kwoty kredytu inwestycyjnego. W zaistniałej sytuacji dalsza współpraca z Kobielskim była niemożliwa. Obowiązki po ustępującym dyrektorze przejął wówczas jego zastępca ds. medycznych Mariusz Furlepa.

Wczoraj komisja konkursowa ogłosiła, że to właśnie on zostanie nowym szefem SPZOZ w Łukowie. Do konkursu stanęło kilku kandydatów, jednak do zasadniczej części konkursu przeszli: Zbigniew Kończak (Łódź), Piotr Latawiec (Rzeszów) oraz Mariusz Furlepa (Łuków).

Jak pisze portal lukow24.pl:

"Wszystkie osoby startujące w konkursie usłyszały trzy jednakowe pytania. Dotyczyły one koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Łukowie, współpracy z zespołem i sposobu rozwiązywania problemów wśród 1000 pracowników oraz sposobów kreowania pozytywnego wizerunku łukowskiego szpitala. Dodatkowo członkowie komisji zadawali szczegółowe pytania na przykład z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Kandydaci przedstawiali też swoje wizje dotyczące rozbudowy SP ZOZ. Wicestarosta Wolski w rozmowie z redakcją przekonywał, że jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowali wszyscy trzej panowie. Cała trójka przedstawiła zbliżone pomysły na szpital i akcentowała aby bazować, na tym co mamy obecnie. Chwalono m.in. punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zauważono, że szpital powinien być czymś więcej niż tylko placówką powiatową. Kandydaci z zewnątrz - jak przekonywał wicestarosta - dziwili się w ogóle, że SP ZOZ w Łukowie znajduje się na tzw. I stopniu referencyjności.

- Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy, zwłaszcza kandydatów spoza Łukowa. Bardzo trudne jest zbudowanie obrazu placówki i stworzenie koncepcji jej funkcjonowania jedynie na podstawie materiałów dostarczonych do konkursu. Wszystkie trzy koncepcje były spójne i dobrze przygotowane - powiedział Włodzimierz Wolski.

Teraz wicestarosta ma trzy dni na sporządzenie pełnego protokołu z prac komisji wybierającej dyrektora szpitala. Gdy dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony Zarządowi Powiatu, który formalnie zadecyduje o powierzeniu Mariuszowi Furlepie pełnoprawnego stanowiska. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek".

W tym roku rusza modernizacja łukowskiego szpitala. Jednym z obecnych priorytetów jest też szukanie środków finansowych z dotacji unijnych. Cała społeczność powiatu łukowskiego ma nadzieję, na znacznie lepszą współpracę obecnego dyrektora z Zarządem.

Kim jest Mariusz Furlepa?

Mariusz Furlepa jest lekarzem (o specjalizacji chirurgia ogólna) już prawie 22 lata. Pracuje w łukowskim szpitalu od 1996 roku. Staż podyplomowy oraz wszystkie późniejsze specjalizacje robił właśnie w łukowskim szpitalu.


Komentowane

I bardzo dobrze! (2018-02-07 14:07) 39 26   |   zgłoś do usunięcia
Jest szansa na zrobienie porządku w tym szpitalu. Jeszcze tylko przydałby się ktoś tak wyrazisty w łukowskim powiecie!
Lutek (2018-02-07 15:45) 33 22   |   zgłoś do usunięcia
U nas w powiecie rządzi burmistrz ;)
Lublin (2018-02-07 22:45) 30 26   |   zgłoś do usunięcia
W Lublinie też w tych szpitalacha często dziwne rzeczy się dzieją. Sorry, taki mamy klimat!
zdziwiony (2018-02-11 10:47) 23 14   |   zgłoś do usunięcia
jakie znaczenie dla mieszkańca Lublina ma wiadomosć z oddalonego o 100 km małego Łukowa?
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Feliniada 2018 już za nami [RELACJA VIDEO]
Feliniada 2018 już za nami [RELACJA VIDEO] Zakończyły się koncerty w ramach Feliniada-WSEIada 2018. Na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego zagrali artyści hip-hopu i disco polo. Wystąpiły takie gwiazdy jak: Paluch, Kękę, Pokahontaz oraz Zenek Martyniuk i Sławomir.
Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony
Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony Prezydent Lublina został ostatecznie i prawomocnie oczyszczony z zarzutów w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku przy ulicy Wieniawskiej w Lublinie. Tak zdecydowała Głowna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów. Przypomnijmy - chodzi o głośną "aferę biurowcową".
Odpowiedzialny biznes
Odpowiedzialny biznes Lubelskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu to inicjatywa Województwa Lubelskiego i Klubu Odpowiedzialnego Biznesu, który w tym roku zainicjował swoją 65 edycję.
Hej, dawno się nie widzieliśmy...
Hej, dawno się nie widzieliśmy... Korzystając z Dnia Odnawiania Znajomości (21 maja) warto przejrzeć listę swoich znajomych na Facebooku i zastanowić się - którą z dawno niewidzianych twarzy zaprosimy dziś na kawę?
Pobiegli dla Jana Pawła II
Pobiegli dla Jana Pawła II Tegoroczny Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym zgromadził prawie 600 biegaczy w całej Polski. 20 maja na długo zostanie w pamięci mieszkańców miasta.
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa
Niebo nad Lublinem - pogoda cotygodniowa "Czasem słońce - czasem deszcz" brzmi tytuł popularnego filmu produkcji Bollywood. Taki też tytuł mogłaby nosić prognoza pogody na ten tydzień.
"Dalej jest noc" - spotkanie i rozmowa o faktach
Po burzliwych debatach politycznych w związku z nowelizacją ustawy o IPN, przyszedł czas na dalszy ciąg merytorycznych rozmów, opartych na faktach.
Wielokulturowy Lublin (pełny program)
Wielokulturowy Lublin (pełny program) Koncert muzyki romskiej, warsztaty kaligrafii, kolacja szabatowa, spacer szlakiem ewangelickim - to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznego festiwalu Wielokulturowy Lublin.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bój o „Złotą Kielnię” [GALERIA]Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w LublinieWładze województwa zainaugurowały rok szkolnyKolejne odkrycia archeologów na Placu LitewskimPrzyjechał z zamiarem sprzedaży na straganie. Wrócił z podpalonym samochodemRunmageddon Kids w Stalowej Woli. Wygrał chłopiec z Lublina!Tirem potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zmarła na miejscuTrwa przebudowa stadionu lekkoatletycznegoPierwszy Runmageddon Games LublinTurniej Par Patrolowych Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”

Obejrzyj

Feliniada 2018 już za nami [RELACJA VIDEO]Lubelskie jest tu!Sprawniejsza rehabilitacja małych pacjentów z porażeniem mózgowym [WIDEO]Nie masz pomysłu na wypoczynek? Przyjdź na Lubelskie Targi Turystyczne i poznaj oferty  [WIDEO]Nagrody dla wyróżniających się bibliotekarzy. Za nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Lublinie [WIDEO]Snooker jak wojsko? Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]LUBELLA - nowe technologie warte 130 mln [WIDEO]Innowacyjne rozwiązania dla Lublina [WIDEO]Realizacja wyborczych obietnic pod lupą społeczeństwa [WIDEO]Noc Muzeów - Lublin 2018. Tegoroczny plan wydarzeń [WIDEO]Poseł Kulesza nawołuje przeciw opłacie paliwowej [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON ONgold 95 98 LPG
4,48 - 4,61 4,89 -

Dyżurna apteka

"HEMPLA 5" - ul. Zesłańców Sybiru 5,
81 534 70 91

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: TRALKI BETONOWE - Figury ogrodowe, Fontanny, Wazony
Wyroby betonowe z białego cementu: - figury - fontanny - wazony i kosze - tralki balkonowe i ogrodzeniowe - balustrady i kolumny Informacje: Pon - Sob godz. 8 - 20 Nowa Sól ...
Kupię: kupię spółke
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek z o.o. S.A. Ltd , GMbH oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych. Skupiamy się na działalności umożliwiających podjęcie czynności, które zmierzają do ...
Kupię: kupię spółke
Skupujemy Spółki i pomagamy w Wstępowaniu jako zarząd kryzysowy w sytuacjach, kiedy obecny zarząd nie jest wstanie udźwignąć ciężaru związanego z prowadzeniem spółki, jak również ...
Dam pracę: Zatrudnię Elektromonterów – Włochy
Zatrudnię Elektromonterów do Włoch (okolice Bergamo). Proste prace instalacyjne na terenie centrum logistycznego. Zakwaterowanie, przejazdy. Umowa o pracę, odzież ochronna, wyżywienie oraz elektronarzędzia. Wymagamy wykształcenia ...
Kupię: kupię spółke
Kupimy udziały w Spółkach oraz Jednoosobowych Działalnościach Gospodarczych znajdujących się na krawędzi bankructwa Występujemy w roli upadłego i podejmujemy się negocjacji z pracownikami i wierzycielami. Oferujemy ...
Kupię: kupię spółkę
Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się w krytycznej sytuacji finansowej. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 15 lat i jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68,72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Zatrudnimy Tłumaczy 68.72
Mikrotech S.A. w Krośnie poszukuje osoby do współpracy w zakresie tłumaczeń biznesowych. Praca polega na tłumaczeniu specjalistycznych tekstów oraz korekty gotowych tekstów w językach: niemiecki, włoski, rosyjski, ...
Dam pracę: Lektor angielskiego online
Jeśli poszukujesz pracy jako lektor języka angielskiego, chcesz się samorealizować, pracować zdalnie, decydować ile oraz kiedy pracujesz to ta praca jest właśnie dla ciebie. Szkoła Językowa ...
Dam pracę: Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra oferuje
Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta pracownika na stanowisko: tłumacz języka angielskiego; języka niemieckiego – praca zdalna Wymagania: biegła znajomość ww. języków w mowie i piśmie, ...
Dam pracę: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630) poszukuje dla swojego Klienta pracownika na stanowisko: Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej Miejsce pracy: praca zdalna Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku ...
Dam pracę: Agencja pracy Netkadra poszukuje pracowników na stanowisko: tłumacz – praca ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pracownik produkcji
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Pakowacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator maszyn
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Spawacz
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Dam pracę: Operator wózka widłowego
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...
Inne: Skup Aut za Gotówkę - Małopolska, Śląsk, Opolskie ...
Nasza firma oferuje skup aut osobowych i dostawczych, wszystkich marek – z bezpłatnym dojazdem do klienta. Skupujemy auta niezależnie od ich stanu technicznego i wizualnego, ...
Dam pracę: Operator wózków widłowych
Manpower (Agencja zatrudnienia - numer certyfikatu 412) to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 60-cio letniej tradycji. Obecnie dla jednego ze swoich Klientów poszukuje ...

Starsze artykuły

Wpadł poszukiwany listem gończym
Lublinian poszukiwany był od listopada ubiegłego roku. List gończy wydała ...
Koniec procesu, czas na wyrok. Finał chełmskiego dramatu
Wbił żonie w brzuch nóż kuchenny, a na ciele zostawił ...
Czego szukaliśmy w 2017 roku?
Google podsumowało rok 2017 w wyszukiwarce. Dzięki temu możemy ...
Dziś wybory! Informujemy jak głosować
Dziś idziemy głosować. Przy urnie otrzymamy żółtą kartę z kandydatami ...
Zaproś poezję do swojego domu
Organizatorzy festiwalu „Miasto Poezji” czekają na zgłoszenia osób chętnych ...
Dzielny policjant po służbie
Wczoraj w godzinach wieczornych w Mętowie, mieszkańcy ...
Uwaga! Nowy rozkład ZTM!
Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie od 1 maja, ...
Ośrodek Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich ...
W ośrodku utrzymywany będzie stały dyżur personelu medycznego. Placówka dysponuje 20 ...
Jechał pijany z pasażerami na dachu
Na widok radiowozu zaczął uciekać niemal gubiąc po drodze kompanów. ...
NA GORĄCO: W Szachach samochód wjechał pod pociąg ...
Do zdarzenia doszło po godzinie 18.00. – Dostaliśmy zgłoszenie ...
Robert Celiński wyruszył w Himalaje
Pisaliśmy o "Projekcie Himalaje" i starcie człowieka pochodzącego z ziemi ...
Podsumowanie tygodnia na drogach
Podczas kończącego się tygodnia odnotowano dwie ofiary śmiertelne.Do wypadku doszło ...
Trening syren alarmowych - 23 czerwca
Szczegółowy harmonogram testowego włączania syren alarmowych w 2016 roku dostępny ...
Znowu potrącenie pieszego. Tym razem w Zofiówce
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.25 na drodze krajowej ...
Pożegnanie lata z Anią Wyszkoni
Dotknij sztuki
Zwieńczenie projektu Wystawa "Miasto, którego nie widać" jest ...
Elektroniczne zwolnienia lekarskie w województwie lubelskim
W województwie lubelskim 4495 lekarzy ma zarejestrowany profil w ...
Pijany kierowca potrącił nastolatkę
Dziewczynka czekała przy przejściu dla pieszych na ...
Wybił siostrze zęby
33-latek z gminy Janów Podlaski z taką furią kopnął furtkę, ...
Piłkarze kopali zawodnika przeciwników, zamiast piłkę
- Mieszkaniec gminy Biała Podlaska złożył zawiadomienie ...
Otylia Jędrzejczak na Aqua Lublin
W spotkaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, ...
Piszesz K+M+B na drzwiach? Błąd, to wcale nie są imiona ...
      K+M+B 2018 – taki wzór pojawi się na drzwiach ...
Wyprali prawie pół miliona euro. Zostali zatrzymani.
W minioną środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ...
Rusza głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego
W ciągu 10 dni mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy ...
Galeria Olimp centrum lubelskiej WOŚP
Centrum wydarzeń lubelskiego Finału WOŚP będzie kolejny raz Galeria Olimp, ...
Sprawdź, czy masz tętniaka aorty brzusznej. Za darmo!
Największym problemem tętniaka aorty brzusznej jest brak ...
Jak budować, żeby było estetycznie i ekologicznie. Konferencja na Politechnice ...
Konferencja stanowi cykliczne forum wymiany doświadczeń w zakresie estetyki ...
Międzyrzec Podlaski. 59-letnia wandalka
Z informacji policji wynika, że kobieta umyślnie uderzyła w drzwi metalowym ...
Kolejna ofiara wyłudzenia
   Do oszustwa doszło kilka dni temu. Do jednego z mieszkań ...
Czołowe miejsca w turniejach dla „Podlasiaków”
Członkowie „Podlasiaków” zaprezentowali się na XVII Regionalnym ...
Interaktywna ławka, która dziękuje… dawcom narządów
   Instalacja z daleka wydaje się być kolejnym użytkowym ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl

lublin24 bialapodlaska24