Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Redakcja  / ES
dodane: 13-02-2018 18:52   |   wyświetleń: 2656
Data wydarzenia: 12.02.2018

Szef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]

12 lutego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się spotkanie z Krzysztofem Szczerskim - Szefem Gabinetu Prezydenta RP.
Szef Gabinetu Prezydenta RP w Lublinie! [WIDEO]fot. onet 

Spotkanie odbyło się w Collegium Iuridicum KUL pod nazwą „Rodzina, małżeństwo – wartości podlegające szczególnej ochronie w świetle Konstytucji RP”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu regionalnego, który jest podłożem do przygotowania kampanii referendalnej dot. kształtu nowej Konstytucji RP.

Dzisiaj się spotykamy po to, by porozmawiać na temat rodziny w konstytucji, czyli  można powiedzieć takiego najważniejszego wątku regulacji konstytucyjnej, bo przecież mówimy o podstawowej komórce życia społecznego
– komentował wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

Krzysztof Szczerski szczególnie akcentował potrzebę powstania „nowej Konstytucji, na nowe czasy”. Zaznaczył, że obecny dokument obowiązuje już od ponad dwudziestu lat. Jest to czas, który pozwolił na ujawnienie mankamentów w ukształtowaniu i funkcjonowaniu najważniejszego aktu prawnego RP.
- Była to Konstytucja Polski, która nie była w NATO ani w Unii Europejskiej – komentował Szef Gabinetu Andrzeja Dudy.   

W spotkaniu uczestniczył też wojewoda lubelski - Przemysław Czarnek, prof. Waldemar Paruch oraz prof. Dariusz Dudek.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wsparcie ślubno-weselne cz. 2
Wsparcie ślubno-weselne cz. 2 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - "co dalej"? Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka - dla wielu kobiet jest ziszczeniem wieloletnich marzeń z dzieciństwa, dla mężczyzn oznacza poważne wejście w dorosłość i wzięcie odpowiedzialności za nową rodzinę. Ale co zrobić, aby okres narzeczeństwa i jednoczesnych przygotowań do ślubu nasuwał Nam na myśl same pozytywne i piękne wspomnienia? Mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak zorganizować ślub i wesele, aby w międzyczasie nie zwariować i o niczym nie zapomnieć.
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1
Wsparcie ślubno-weselne cz. 1 Nadszedł ten cudowny dzień - On padł na kolana, Ona ze łzami w oczach przyjęła oświadczyny. Piękny czas, lecz ta chwila euforii szybko mija, a Narzeczeni pozostają z pytaniem - co dalej?
Kaniorowcy świętują!
Kaniorowcy świętują! Zespół im. Wandy Kaniorowej obchodzi rocznicę 70 rocznicę powstania.
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO]
Paintball zamiast kłótni? [WIDEO] Zazwyczaj kiedy jesteśmy bardzo spięci, zmęczeni albo po prostu wściekli, sięgamy po wypróbowane wcześniej metody, które mają nam pomóc w zmianie nastroju - szukamy wyciszenia, relaksu i odprężenia.
Pożegnanie dr Marka Gędka
Pożegnanie dr Marka Gędka Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie pożegnano dzisiaj doktora Marka Gędka - dziennikarza, publicystę, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Najczęściej czytane

Reklamy

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Gośka!
Urodziłam się w 2017 roku. Jestem radosną, młodą sunią. Uwielbiam zabawy na wybiegu zarówno z innymi psami, jak i z opiekunem. ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Igus!


Schronisko jest moim domem od 16.10.2014 roku. Nie jestem zbyt wymagający. Nie narzucam się ludziom ale wystarczy zaprosić mnie do głaskania, a z przyjemnością ...

Szukam nowego domu

Cześć, jestem Pluto!

Urodziłem się w 2003 roku. Uwielbiam, gdy ktoś mnie głaszcze. Bez problemu daję zapinać się na smyczy, na której ładnie chodzę. Chwilami mogę się ...

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
Reklama
#ST(reklama)