Dziś są imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

ES
dodane: 08-05-2018 15:47   |   wyświetleń: 143

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Dziś przypada 190. rocznica urodzin Jeana Henriego Dunanta - założyciela Czerwonego Krzyża oraz pierwszy laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Rocznica urodzin szwajcarskiego kupca i filantropa jest jednocześnie datą Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężycafoto. Mateusz Paśkucki 

Polski Czerwony Krzyż to ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 tysięcy pracowników działających w 192 krajach i pomagających ponad 160 milionom osób potrzebującym.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to przede wszystkim dzień wolontariuszy – osób, które bezpłatnie i dobrowolnie poświęcają swój czas aby pomagać potrzebującym. W Polsce działa ich około 86 tysięcy, z czego 3 tysiące stanowią osoby z Oddziału Lubelskiego PCK.

W tym roku święto przebiega pod hasłem „UŚMIECHNIJ SIĘ”:

-Uśmiech jest symbolem szczęścia, komfortu i satysfakcji. Dla wolontariuszy oznacza dobrze wykonaną pracę. Dla osoby dotkniętej przez nieszczęście może oznaczać, że ktoś chce jej pomóc. Chcemy wykorzystać moc tego symbolu, aby uczcić poświęcenie Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, w szczególności jego pracowników i wolontariuszy na rzecz potrzebujących – informuje lubelskie PCK.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z dyrektorem Lubelskiego Oddziału PCK.

Video

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Cześć, jestem Ubrzeg!
Cześć, jestem Ubrzeg! Dawno temu miałem wypadek. Od tamtej pory moje nóżki nie do końca działają tak jak powinny. Może na świecie jest ktoś kto pokocha mnie pomimo mojej niepełnosprawności?
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na ...
Już jutro ruszają KULturalia – zobacz kto zagra na Placu Teatralnym przy CSK W tym roku po raz pierwszy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zorganizował własne koncerty.
Kurtki z granicy
Kurtki z granicy Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga
Lublin otwarty na wolontariuszy zza Buga Lublin rozpoczyna współpracę z wolontariuszami z Ukrainy. Młodzi Ukraińcy pojawią się w Kozim Grodzie w ramach Wolontariatu Europejskiego Erasmus +, dzięki wygranej w projekcie "Interculture: International volungteering for city culture".
Rowerowe disco
Rowerowe disco Rowerzyści i rowerzystki przejadą przez miasto w rytmie disco.

Napisz do mnie

kontakt

Najczęściej czytane

Sprawczyni wypadku – antylopa
Sprawczyni wypadku – antylopa
Obywatel Tanzanii zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, jak tłumaczył policjantom, chciał uniknąć zderzenia z antylopą. W wydychanym powietrzy miał 2 promile alkoholu.
Reklamy

Czeka na nowego Pana

Cześć, jestem Ubrzeg!

Komentowane

Zapisz się do newslettera
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKCJA mail główny:
redakcja@lublin24.pl
REDAKTOR NACZELNY
Cezary Potapczuk
tel. 790-881-081
cezary@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Aleksandra Drozdowska
tel. 512-24-21-24
aleksandra@lublin24.pl
Redaktor prowadząca
Ewelina Smalec
tel. 501-050-024
ewelina@lublin24.pl
Redaktor
Monika Blandyna Lewkowicz
tel. 501-92-24-24
monika@lublin24.pl
Redaktor
Joanna Mazurek
tel. 501-93-24-24
joanna@lublin24.pl
Reklama
Doradca Klienta Biznesowego
Katarzyna Ryzner
tel. 577-781-081
katarzyna@lublin24.pl
Doradca Klienta Biznesowego
Krzysztof Stefaniak
tel. 720-081-081
krzysztof@lublin24.pl
Dział Reklamy reklama@lublin24.pl

Dział Foto / Wideo
Mateusz Paśkucki
tel. 602-844-775
foto@lublin24.pl